ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Завершилися міжнародні навчання «Сі Бриз-2019»

Міжнародні навчання Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Липня 2019, 16:33

В Одесі відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019». Керівництво навчань зазначило, що це наймасштабніші навчання цієї серії. Адже в них узяли участь кораблі й підрозділи України, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції. Загальна чисельність особового складу — понад три тисячі осіб. Були задіяні 33 кораблі та 27 літальних апаратів. Як і торік навчання відбулися в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей.

Загалом під час навчань корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори налітали більше ніж 300 годин, морські піхотинці виконали понад три сотні стрибків із парашутом, близько 300 годин під водою провели дайвери.

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

— Я вдячний за вашу підтримку і солідарність. Знаю, що уряди ваших країн, роблять усе можливе, щоб наші військовополонені моряки якомога швидше повернулися додому. І це все наша спільна робота, — сказав адмірал Ігор Воронченко.

Зі свого боку керівник навчань від української сторони, перший заступник командувача ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа наголосив, що цьогорічні маневри відрізнялися від усіх попередніх вищим рівнем складності. Також він зазначив, що за учасниками навчань пильно спостерігали представники Чорноморського флоту Росії. Але це аж ніяк не вплинуло на виконання завдань.

— Учора під час фотексу ми з моїм американським колегою спостерігали в морі кораблі Північної Америки та Європи. Всі вони йшли в одному строю, виконували спільні завдання та діяли в повній взаємосумісності. Разом йшли кораблі майже всіх країн Чорного моря. Лише одна країна стояла десь поодаль — кораблі Чорноморського флоту РФ протягом навчань пильно стежили за нашими діями. Це дає нам змогу зрозуміти, хто на чиєму боці, хто на боці цивілізованого світу, а хто прагне знищення та нівелювання морського права. Проте я впевнений: разом ми робимо дуже велику справу, і тому перемога буде за нами , — сказав контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Перед урочистим завершенням українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019» п’ятнадцять кораблів Військово-Морських Сил України, Грузії, США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Румунії та Болгарії в чотирьох кільватерних строях пройшли разом одним курсом у напрямку одеського узбережжя. За прощальним спільним маневруванням кораблів одна з груп військових кореспондентів спостерігала з борту фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Одним курсом рухались американський ракетний есмінець «Карні» та британський есмінець «Дункан», фрегат «Гетьман Сагайдачний», артилерійський катер «Прилуки» та малий броньований артилерійський катер «Аккерман», канадський і турецький фрегати «Торонто» та «Тургутрейс», фрегат «Р. Фердінанд» і корвети «Себастьян» і «Ластунул» Військово-Морських Сил Румунії, корвет «Бодри» від ВМС Болгарії і грузинський катер берегової охорони «Очамчире». Морська охорона Держприкордонслужби України була представлена катером «Балаклава» та кораблями «Миколаїв» і «Павло Державін».

Протягом маневрування над кораблями здійснювали пілотування екіпажі американського протичовнового літака «Посейдон» і українського військово-транспортного літака Ан-26 морської авіаційної бригади.

— Фотекс – давня флотська традиція завершення великих міжнародних морських навчань. Вона вкоренилася й на «Сі Бризі». Вже багато років поспіль ми у такий спосіб ставимо крапку в маневрах. Екіпажі та їхні командири демонструють, що навчання пройшли успішно, всі завдання виконано, між моряками досягнуто повне взаєморозуміння, — зазначив керівник навчань «Сі Бриз-2019» з української сторони, заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
На передовій не були, а бойові отримували: у Запоріжжі замкомбата організував схему незаконних виплат
На передовій не були, а бойові отримували: у Запоріжжі замкомбата організував схему незаконних виплат

У Запоріжжі завершили розслідування стосовно заступника командира одного з батальйонів, який вирішив заробити на фіктивних бойових виплатах.

Погодився вбити за будинок в окупованому Мелітополі: засуджено російського кілера з молотком
Погодився вбити за будинок в окупованому Мелітополі: засуджено російського кілера з молотком

У Запоріжжі до 15 років ув’язнення засуджено агента рф, який намагався убити посадовця Мелітопольської міськради в обмін на будинок.

Розміновують, охороняють, винюхують: в системі Міноборони служить понад 500 собак
Розміновують, охороняють, винюхують: в системі Міноборони служить понад 500 собак

Вони виконують завдання від розмінування територій до полювання на контрабанду і є важливою складовою системи безпеки.

Самі у СЗЧ, але вивозили ухилянтів за кордон: на Закарпатті викрили групу переправників
Самі у СЗЧ, але вивозили ухилянтів за кордон: на Закарпатті викрили групу переправників

Двоє військовослужбовців, які перебували у статусі СЗЧ, брали по $10 тисяч за нелегальний виїзд до Європи.

Вбили семирічну дитину і ще вісьмох охтирчан: судитимуть шістьох російських офіцерів
Вбили семирічну дитину і ще вісьмох охтирчан: судитимуть шістьох російських офіцерів

Заочно судитимуть 6 офіцерів командного складу армії рф, які спланували обстріл міста Охтирка у 2022-му році.

ВАКАНСІЇ
Стрілець

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Стрілець, снайпер

від 22000 до 120000 грн

Краматорськ

81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Заступник командира БМП – навідник-оператор 155 об ТрО

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Начальник групи логістики штабу

від 50000 до 150000 грн

Дніпро

Військова частина А7221

--- ---