— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…
Більше двохсот розвідників незабаром святкуватимуть новосілля в сучасних гуртожитках. Будівельники працюють активно. Їх важко назвати казармами. Двоповерхові будівлі, кімнати блочного типу, власний санвузол, окремо на поверсі кухня з євроремонтом та кімната, де можна прати та сушити речі.
Потреба у гуртожитках для цього підрозділу тривалий час є гострою. Розвідбат — молодий, сформований, як то кажуть, у боях. Батальйон певний час взагалі не мав власного місця дислокації в тилу, адже більшість часу військовослужбовці перебувають на фронті. Кілька років тому розвідбат розмістили на території розформованої до війни частини на Поділлі. І тут добровольці стикнулись із низкою досі не характерних для підрозділу проблем.
— Намети, бліндажі, окопи, вибухи снарядів, операції на лінії зіткнення та в глибинному тилу противника… Здавалось, що нам — море по коліна. Та, виявилось, що створити нормальні умови у ППД справа не з простих, — розповідає командир роти, старший лейтенант на ім’я Богдан, що згодився провести екскурсію по «закритому для преси» гарнізону.
— Зазвичай військовослужбовці проживають разом із сім’ями недалеко від місця служби. У нас трохи інша ситуація, — пояснює офіцер. — Звісно, є трохи людей із найближчих населених пунктів. Та чимала кількість розвідників батальйону є уродженцями Донеччини та Луганщини. До прикладу, та ж відома дівчина «Лисиця», яка отримала орден за врятоване життя пораненого бойового побратима на полі бою. Чи от мій хороший друг із позивним «Вікінг», він родом із Широкиного. А я — киянин. Відповідно, більшість із нас не біжить додому після того, як годинник покаже 18.00. А дбаємо про комфортні умови у батальйоні.
Коли перша частина військовослужбовців батальйону заїхала на територію, яку їм виділили, у 2017-му, побачили занедбані приміщення. Та найбільшою проблемою було — відсутність централізованого опалення та стара каналізація.
— Ось — нові біоочисні споруди, що незабаром мають запрацювати, — гордо демонструє розриті зони розвідник. — Ми вирішили питання і каналізації, і водовідведення. Система — прогресивна, із декількома рівнями очистки. Опалення зробили електричне. На серйозні «забаганки» виділяє кошти держава, та багато що робили своїми силами. У нас же більше добровольчий дух, а не — статутний, то з палкою ходити за контрактниками не потрібно, їм і самим приємно покращувати умови служби й життя.
Розвідники сподіваються, що зимуватимуть вже у новеньких гуртожитках. Адже розміщені вони далеко від цивілізації, та й селяни одразу після передислокації військових, «задерли» ціни на житло у селі до рівня обласного центру.
— Паралельно з будівництвом гуртожитків запускаємо ще й проект автобусного розвезення військовослужбовців, — коментує офіцер. — Адже в гуртожитку проживатимуть контрактники, що поки не обзавелись сім’ями, а у нас є й такі, що проживають з родинами, деякі створили «осередки суспільства» прямо в батальйоні, вони орендують квартири у найближчих містах. Тож турбуємось і про них.
Сьогодні вночі завдано вогневого ураження по аеродрому «Ханская», що в Республіці Адигея рф. Зокрема під удар потрапив склад боєприпасів, що розташований на території військового об’єкта.
Верховна Рада в другому читанні схвалила законопроєкт № 12023 про внесення змін до порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства. За це проголосували 276 депутатів.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще п’ятьох поплічників рф, які, на замовлення росіян, підпалювали авто Сил оборони та об’єкти Укрзалізниці на Київщині та в Одесі.
Речник оперативно-тактичного угруповання «Сіверськ» полковник Вадим Мисник розповів про присутність російських військ на кордоні.
На півночі Харківщини російська загарбницька армія стабільно зазнає значних втрат озброєння та військової техніки, а також живої сили. Частка загиблих коливається в межах від близько однієї третини до близько і навіть понад 40%.
Воїни 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» підпалили склад з боєкомплектом російських загарбників.
Захищаємо світ
— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…