ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Більше зброї – менше відсотків: український ОПК вже отримав понад 6,6 млрд грн пільгових кредитів

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 26 Лютого 2026, 20:59
Бойові машини
Фото з сайту Міністерства оборони

Підприємства оборонно-промислового комплексу отримали 108 пільгових кредитів на загальну суму 6,665 млрд грн в межах державної програми підтримки зброярів.

Про це 26 лютого повідомило Міністерство оборони України, яке реалізує цю програму.

Ще 81 заявка на 6,320 млрд грн перебуває на опрацюванні.

Гроші спрямовуються на повний цикл: від розробки та виготовлення до ремонту й модернізації техніки, боєприпасів та їх складових.

За словами радниці Міністра оборони України Ганни Гвоздяр, пільгове кредитування стало інструментом швидкого масштабування оборонного виробництва.

«Ми створюємо умови, за яких українські виробники можуть планувати розвиток та інвестувати у модернізацію без критичного фінансового навантаження», — підкреслила Ганна Гвоздяр.

Базова ставка банку не може перевищувати 23% річних. Держава компенсує різницю між ринковою та пільговою ставкою, тому підприємства фактично сплачують лише 5% річних.

Крім того, передбачена можливість залучення державних гарантій відповідно до урядових рішень.

Участь у програмі можуть брати підприємства, визначені критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.

Фінансування здійснюється за програмою, запровадженою у 2024 році для масштабування виробництва озброєння та військової техніки й модернізації виробничих потужностей.

Як повідомляла АрміяInform, Верховна Рада України встановила максимальний рівень виплат сім’ям загиблих і зниклих безвісти захисників у 15 млн грн.

Читайте нас у Facebook
Окупанти втомилися бігати від таврійських десантників на Покровському напрямку
Окупанти втомилися бігати від таврійських десантників на Покровському напрямку

Підрозділи 79-ї бригади ДШВ продовжують вести бойові дії, стримуючи противника та не даючи йому закріпитися на займаних рубежах поблизу Покровська.

Три людини загинули через російські обстріли на Запоріжжі
Три людини загинули через російські обстріли на Запоріжжі

22 березня російські війська завдали ударів по населених пунктах Запорізької області, внаслідок чого загинули троє людей.

«Дві пари мотоциклістів змогли прорватися»: на околицях Покровська мотодесантників добивали вже на позиціях
«Дві пари мотоциклістів змогли прорватися»: на околицях Покровська мотодесантників добивали вже на позиціях

На Покровському напрямку тривають бої в північній частині міста Покровськ. Напередодні там відбили механізований штурм.

ГУР оприлюднило детальну інформацію про російські баражуючі боєприпаси «Ланцет» та «Скальпель»
ГУР оприлюднило детальну інформацію про російські баражуючі боєприпаси «Ланцет» та «Скальпель»

ГУР МО України оприлюднює дані про підприємства, що залучені до виробництва російських баражуючих боєприпасів «Ланцет» і «Скальпель».

Спортсменки ЗСУ здобули дві бронзи на міжнародних змаганнях з дзюдо
Спортсменки ЗСУ здобули дві бронзи на міжнародних змаганнях з дзюдо

Спортсменки Збройних Сил України здобули бронзові нагороди на престижних міжнародних змаганнях з дзюдо.

Дводенні переговори США та України відбулися у Флориді: деталі
Дводенні переговори США та України відбулися у Флориді: деталі

У Флориді 22 березня завершився черговий дводенний етап переговорів з американською стороною в межах процесу, спрямованого на досягнення стійкого миру.

ВАКАНСІЇ
Водій в ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Оператор наземних роботизованих комплексів (НРК)

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Кулеметник

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Інспектор прикордонної служби

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

--- ---