ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

СБУ розповіла про ще п’ять «схем для ухилянтів», які було викрито у різних регіонах країни

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 16 Травня 2025, 21:56

Правоохоронці ліквідували у центральних та західних областях України ще п’ять схем ухилення від мобілізації.

Про це у п’ятницю, 16 травня, повідомили у пресслужбі СБУ.

«За результатами комплексних заходів затримано 10-х організаторів оборудок, які торгували фіктивними меддовідками або переправляли ухилянтів за кордон поза пунктами пропуску. Вартість таких „послуг“ становила до $15 тисяч», — йдеться у повідомленні.

Так, на Буковині затримали посадовця місцевого підрозділу судової охорони, який разом зі знайомим допомагав чоловікам призовного віку тікати до Євросоюзу через так звану «зеленку».

Спочатку фігуранти збирали клієнтів біля кордону, а потім лісовими стежками переправляли їх до сусідньої країни.

Ще одну схему було викрито у Львові, де двоє ділків, один з яких оформлював військовозобов’язаних «артистами» музичного гурту, який гастролює за кордоном, а інший — продавав пакет документів, що звільняв від військової служби.

«На Черкащині затримано 43-річного підприємця, який продавав потенційним призовникам підроблені довідки про тяжкі захворювання їхніх родичів, що нібито потребують постійного догляду. Крім цього, в обласному центрі затримано подружжя ділків та спільника, які допомагали ухилянтам „списатися“ з військового обліку на підставі фальшивих меддокументів», — розповідають у спецслужбі.

Вчителька географії допомагала ухилянтам незаконно переправлятися за кордон — ДПСУ
Вчителька географії допомагала ухилянтам незаконно переправлятися за кордон — ДПСУ

Крім того, у Житомирі затримано бізнесмена, який гарантував чоловікам «путівку до ЄС», прикриваючись зв’язками у правоохоронних структурах, а у Тернополі викрито місцевого жителя, який через свого знайомого у військовому шпиталі підробляв довідки про непридатність до служби за станом здоров’я.

Наразі всі фігуранти перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Застрягнув у «зубах дракона» — російський штурмовик загинув в наших інженерних спорудах

Застрягнув у «зубах дракона» — російський штурмовик загинув в наших інженерних спорудах

Бійці батальйону безпілотних систем 110-ї механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка знищили ворожого піхотинця, який заплутався у колючому дроті між бетонних пірамід.

Для гасіння наслідків російських ударів по Полтавщині залучили роботів

Для гасіння наслідків російських ударів по Полтавщині залучили роботів

Внаслідок масованої комбінованої атаки російських військ виникли пожежі на об’єктах промислової та енергетичної інфраструктури у Полтавській області.

Безполітна зона — на Курщині знищили ворожу РЛС і купу антен

Безполітна зона — на Курщині знищили ворожу РЛС і купу антен

Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Prime уразили ряд важливих цілей на Північно-Слобожанському напрямку.

Здійснив понад 200 бойових вильотів — історія Героя України Олександра Боровика

Здійснив понад 200 бойових вильотів — історія Героя України Олександра Боровика

Льотчику 2-го класу, підполковнику Олександру Боровику з 39-ї бригади тактичної авіації було присвоєно найвище звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно) відповідно до указу Президента України №896/2025 від 05.12.2025.

Бомбери знищили ворожі гармати — відзначилися житомирські артилеристи

Бомбери знищили ворожі гармати — відзначилися житомирські артилеристи

Бійці 148-ї артилерійської Житомирської бригади ДШВ ЗСУ за допомогою влучних скидів знищили дві російські гармати Д-30.

Четверо людей було поранено на Сумщині внаслідок російських обстрілів

Четверо людей було поранено на Сумщині внаслідок російських обстрілів

Упродовж минулої доби війська рф здійснили 36 обстрілів території Сумської області. Під вогнем опинилися 27 населених пунктів.

ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

від 20100 до 120000 грн

Одеса

Державна прикордонна служба України

Командир взводу

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Медик в ЗСУ (за контрактом)

від 21000 до 61000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

Стрілець

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

Моторист-механік катера, судна, військовослужбовець

від 22000 до 52000 грн

Одеса, Одеська область

Навідник (ЗУ 23-2)

від 24000 до 55000 грн

Ковель

Краматорський прикордонний загін

--- ---