Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…
У межах СКШН «Об’єднані зусилля – 2020» механізована бригада перейшла у наступ за підтримки приданих сил авіації, артилерії та інженерних військ, діями яких керував штаб бригади за допомогою автоматизованих систем управління та алгоритмів, які застосовуються арміями країн-членів НАТО. За перебігом навчань спостерігали Президент України Володимир Зеленський, Міністр оборони України Андрій Таран та Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак.
У тактичних навчаннях бригади як спостерігачі та оцінювачі беруть участь також військовослужбовці Збройних сил Сполучених Штатів Америки, Канади та Великої Британії.
За словами керівника бригадного тактичного навчання з бойовою стрільбою – командувача військ Оперативного командування «Північ» генерал-майора Валерія Залужного, за легендою навчань бригада перейшла у наступ з метою розгрому противника і відновлення розташування військ по Державному кордону.
«Під час ведення наступальних дій бригада блокувала та штурмувала два населених пункти. У ході виконання подальшого завдання відпрацьовується зачистка першої траншеї противника та населених пунктів під час наступального бою. На етапі планування ми застосовували процедури та стандарти, які нам запропонували наші партнери. Вони ж виступають контролерами та оцінювачами», – зазначив генерал-майор Валерій Залужний.
Бригада виконує завдання у тісній взаємодії з авіацією – застосовувався літак-розвідник, штурмовики Су-25, гелікоптери Мі-8 армійської авіації. На рубежі переходу в атаку майже одночасно діяли війська на землі й повітряні засоби. Крім цього, бригаді придані підрозділи великокаліберної артилерії та інженерних військ. Під час зачистки населеного пункту були задіяні підрозділи Національної гвардії України. Планування та управління діями бригади та приданих сил здійснював штаб бригади за протоколами та стандартними НАТО.
Ще однією з особливістю цих навчань є те, що у них беруть участь військовослужбовці Збройних сил Канади, США та Великої Британії, які працюють інструкторами у 184-му навчальному центрі.
– Вони півтора року готували цю бригаду, їм було цікаво подивитися на результати своєї роботи. Наші партнери пройшли повний цикл підготовки, включені до апарату керівництва, пройшли інструктажі, пройшли заняття з порядку оцінювання підрозділів і беруть участь у цих навчаннях як посередники та виставляють оцінки за дії основних сил бригади, – поінформував керівник навчання.
– На цих бригадних тактичних навчаннях працювала розвідувальна авіація, вона передавала інформацію безпосередньо на бригадний пункт управління. Працювала штурмова авіація, яка завдавала удари по різних районах, вона управлялася через групу управління, яка знаходилася у штабі бригади, застосовувалася армійська авіація, знову ж таки управлялася вона через штаб бригади. Була придана батарея великокаліберної артилерії артилерійської бригади, завтра у нас форсування водної перешкоди, де діятимуть придані інженерні підрозділи – все це управляється в комплексі. Нам важливо створити відповідну атмосферу і фон, на якому бригада буде самостійно ухвалювати рішення і його реалізовувати за допомогою автоматизованих систем управління, – зазначив керівник навчання.
За його словами, тактичні навчання триватимуть ще кілька діб. По завершені навчання оцінювати дії штабу бригади та підрозділів будуть не тільки керівники навчання, а й іноземні партнери.
Фото автора
@armyinformcomua
На Закарпатті врятували військовозобов’язаного чоловіка, який ледь не загинув, намагаючись переплисти Тису, щоб незаконно потрапити до Румунії.
Однією з головних переваг українських важких бомберів типу Vampire є здатність нести потужні заряди, які здатні не лише вражати цілі підрозділи російських піхотинців, а й знищувати будь-яке укриття, в якому ті спробують сховатися.
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді показав пораненого російського штурмовика, який перед своєю смертю вирішив пообійматися з українським FPV-дроном.
На Північно-слобожанському напрямку екіпажі розвідувально-ударних дронів 73-го морського центру Сил спеціальних операцій системно знищують широкий спектр ворожих цілей — від дронів-«ждунів» і артилерії до засобів радіоелектронної боротьби та складів боєприпасів.
Президент України Володимир Зеленський упевнений, що далекобійні удари по російських стратегічних об’єктах створюють умови для наближення миру.
Правоохоронні органи викрили керівництво одного з комунальних підприємств Харкова, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, у створенні власної схеми для ухилянтів.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
від 21000 до 51000 грн
Чернігів
Чернігівський зональний відділ ВСП
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Другий відділ Пологівського РТЦК та СП (м. Оріхів)
Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…