Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Міністерство оборони України провело Digital Defence Forum — захід, що об’єднав керівництво Сил оборони, представників Генерального штабу, командувань ЗСУ, державні інституції та партнерів.
Про це Міністерство оборони України розповіло увечері 9 грудня.
На форумі презентували прогрес цифрових рішень, які щодня підсилюють обороноздатність України. Більшість цих рішень розроблені ІТ-командами Збройних Сил.
Міністр оборони України Денис Шмигаль під час свого виступу розкрив стратегічні пріоритети Міністерства.
«Міністерство оборони у своїй роботі чітко реалізує три ключові пріоритети. Це люди, зброя, системність.
У кожному з них діджітал-компонент є вирішальним для досягнення поставлених цілей. Водночас будуємо армійську IT-вертикаль.
Це понад 7 тис. цифрових офіцерів, які будуть допомагати з цифровізацією в кожному підрозділі», —наголосив Денис Шмигаль.
Як зазначив Михайло Федоров, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації, цифровізація — це інструмент, який допомагає Силам оборони ефективніше досягати поставлених цілей на полі бою.
«Є ключові тенденції, які дають змогу отримати перевагу над ворогом у технологічній війні: ухвалення рішень на основі якісних даних, ефективний зворотний звʼязок та мережецентричність.
Тому разом з командою Міністерства оборони працюємо над 8 пріоритетними напрямами цифровізації оборони, які щодня допомагають нашій армії бути гнучкою, ефективною та знищувати бюрократію», — заявив Михайло Федоров.
Юрій Мироненко, заступник Міністра оборони України, представив результати бойового застосування DELTA — системи, яка допомагає підрозділам швидше орієнтуватися в обстановці, координувати дії та приймати рішення у темпі бою.
«Сьогодні в DELTA понад 200 000 користувачів, до 10 000 бойових стрімів з дронів щодня, 2 700 уражених цілей щодня, інтегровані БпЛА, НРК, супутники, радари, сенсори, автоматизовані звіти підрозділів, тощо. Це дозволило скоротити час між виявленням і ураженням цілі з годин і днів — до хвилин», — повідомив Юрій Мироненко.
Оксана Ферчук — заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації — презентувала прогрес у цифровому обліку оборонних ресурсів.
Вже 1000 військових частин, складів, баз, арсеналів ведуть облік у цифрових системах. Це дозволяє командуванню бачити забезпечення частин у реальному часі та оперативно реагувати на запити.
«Протягом 2026 року ми забезпечимо повну цифровізацію процесів управління людьми, фінансами і матеріальними цінностями — озброєнням, технікою. Але реалізувати це можливо лише разом з українським військом. Тому особливо важливо, що на форумі зібрались командири та керівники підрозділів — адже успішне впровадження цифрових рішень можливе лише за сприяння командира», — підкреслила Оксана Ферчук.
Арсен Жумаділов, директор Агенції оборонних закупівель Міноборони, розповів про цифровізацію закупівель.
В основі — маркетплейс DOT-Chain Defence, в якому військові обирають потрібні дрони, а АОЗ бере на себе контракти, оплату і контроль виконання.
Сьогодні система налічує майже 300 моделей засобів БПЛА та РЕБ від 90 виробників.
«Через DOT-Chain Defence військо вже отримало 144 845 одиниць техніки. Цикл забезпечення скоротився до кількох тижнів, а в окремих випадках до кількох днів. Система масштабовується: зараз нею користуються 184 бригади ЗСУ та два корпуси НГУ. Продовжуємо розширювати функціонал. У першому кварталі 2026 року плануємо запустити модуль «Конструктор дронів», який дозволить військовим самостійно налаштовувати конфігурацію — обирати камеру, частоти, висоту польоту та інші параметри під конкретне завдання», — розповів Арсен Жумаділов.
Олег Берестовий, керівник Головного управління інформаційних технологій Міноборони, розповів про зміни у мобілізаційних процесах.
Застосунком Резерв+ користуються 6 мільйонів українців. У листопаді 724 тис. відстрочок були продовжені автоматично. Це зменшує навантаження на ТЦК та економить державі 329 млн грн на рік.
«4,2 мільйони офлайн-відвідувань на рік в ТЦК не стосуються мобілізації. Це звернення щодо відстрочок, постановка на облік, уточнення даних, видача паперових облікових документів, довідки про бронювання, відмітки про відпустку тощо. Ми це змінюємо. ТЦК під час війни мають займатися тільки тими, хто буде служити», — наголосив Олег Берестовий.
Мстислав Банік, керівник цифрових продуктів Міноборони, поділився, що близько мільйона українських військових уже долучені до застосунку Армія+.
На сьогодні через застосунок оформлено понад 55 тис. переведень між підрозділами та більше ніж 1,2 млн електронних рапортів.
«Ми запускаємо новий етап розвитку Армія+. Нова версія збагатиться функціями, які потрібні людям: посвідчення захисника, інформаційна стрічка «Пульс», оновлений розділ сповіщень, в майбутньому також оновлений сервіс «Навчання», а рапорти і послуги базуватимуться на життєвих ситуаціях. Перші сервіси — «Армія ID» та стрічка «Пульс» — будуть доступні після 22 грудня», — зауважив Мстислав Банік.
Далі, на закритій частині форуму, доступній лише для військових, були представлені й інші ключові цифрові рішення для війська:
Як повідомляла АрміяInform, до кінця року ДОТ планує укласти понад 80% контрактів на забезпечення речовим майном ЗСУ у 2026 році.
@armyinformcomua
Під час робочого візиту до Берліна заступник Міністра оборони України Сергій Боєв провів низку зустрічей з німецькими посадовцями для посилення української ППО та підсилення ефективності надання допомоги Україні.
Ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили пункт управління БПЛА та два командно-спостережні пункти противника.
У ніч на 13 грудня російські загарбники обстріляли кілька населених пунктів Дніпропетровської області, внаслідок чого двоє людей отримали поранення.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відвідав із робочою поїздкою органи військового управління, що продовжують операцію і тримають оборону Покровсько-Мирноградської агломерації.
У Головному управлінні розвідки МОУ показали епізоди здійсненої в листопаді 2025 року операції на Покровському напрямку фронту, в якій брали участь спецпідрозділи ГУР.
У ніч на 13 грудня російські війська масовано атакували Одеську область, внаслідок чого двоє людей постраждали.
від 20100 до 25000 грн
Херсон
Державна прикордонна служба України
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…