ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Я — солдат в законі»: боєць «Алькатрасу» разом з побратимом тримали позицію 140 днів

Відео Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Серпня 2025, 11:44

Боєць спеціального батальйону «Алькатрас» «Калина» разом із побратимом зі стрілецького батальйону «Сільвою» зайшли на позиції 16-го березня, а вийшли у серпні. Інший воїн «Гера» пробув на позиціях 3 місяці. З них місяць він тримав оборону наодинці.

Матеріал опублікувала 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» у своєму телеграм-каналі.

Заміна піхоти на позиціях в умовах сучасної війни — одна з найризикованіших операцій. Інколи складніше не закріпитись на позиції, а саме дістатись до неї, під постійним вогнем і спостереженням противника.

«Мою позицію розбирали з неба. Я залишився без нічого. Вийшов і доліз до бліндажа «Гери» через 42 години. І у нього просидів вже останній, ну тиждень-два десь. І ось ми з ним виходили 16 кілометрів», — каже боєць з позивним «Умка».

Через погодні умови ротація та логістика були значно ускладнені. Можливості прислати підкріплення не було — у небі роїлись ворожі дрони. Проте і наші дронарі задніх не пасли.

«Мені повинні були додати людину. А погода не дозволяла. Сонце, спека така, дощу немає. FPV літає, постійні скиди. Якби не хлопці, не дронарі, не знаю що було б. У наших дронарів просто золоті руки, чесно. Стільки вони розібрали їх там», — каже «Гера».

Проте завдяки життєвому досвіду та підготовці, здобутій у підрозділі, бійці змогли виконати поставлене завдання. А потім успішно змінитися з позиції, і врешті поспілкуватись із рідними.

«Я ж з в’язниці пішов воювати. Я «солдат в законі». Ви ж розумієте, що ми з «Алькатрасу». Ви розумієте, який у нас там народ. Я просидів 30 років. Залишалося мені 5 місяців, я й кажу — скільки можна сидіти, і пішов в армію», — розповідає «Калина».

Сам вихід з позицій тривав більше трьох діб, адже воїни були знесилені і йшли дуже повільно, а також на шляху в тил доводилося постійно переховуватися в укриттях через обстріли росіян.

«Все у нас чітко, в “Алькатрасі” підготували. Якби не їхня підготовка, я навряд чи б вийшов сюди. Це я вам чесно кажу. Так що спасибі вам, “Арей”, комбат, “Монах” і всім іншим», — каже «Умка».

Як повідомляла АрміяInform, ЗСУ стримують масовані атаки ворога на кількох напрямках.

До речі, якщо вам цікаві не тільки історії героїв, але й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Це як стаканчик пломбіру в спекотний літній день»: що відчуває оператор БПЛА «Маркіз», коли палить росіян
«Це як стаканчик пломбіру в спекотний літній день»: що відчуває оператор БПЛА «Маркіз», коли палить росіян

30-річний Андрій з позивним «Маркіз» став до лав Сил оборони у 2022 році. Спочатку був у ДФТГ, згодом — мобілізація до лав Збройних Сил України. Відтоді була і Херсонщина, і м’ясні штурми вагнерівців під Соледаром, і Бахмут, і Запорізький напрямок...

На Покровському напрямку знищено одразу кілька ворожих пунктів управління БПЛА
На Покровському напрямку знищено одразу кілька ворожих пунктів управління БПЛА

Оператори безпілотних систем підрозділу «Фенікс» виявили та уразили на Покровському напрямку одразу кілька ворожих пунктів управління БПЛА.

«Російські втрати не повинні зменшуватися»: Президент розповів про фронт і гарантії безпеки
«Російські втрати не повинні зменшуватися»: Президент розповів про фронт і гарантії безпеки

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського про ситуацію на фронті та провів Ставку Верховного Головнокомандувача.

Ухилянтів, які заблукали у засніженому лісі, госпіталізували з обмороженням кінцівок
Ухилянтів, які заблукали у засніженому лісі, госпіталізували з обмороженням кінцівок

Прикордонники продовжують рятувати ухилянтів, які намагаються незаконно покинути країну, ризикуючи власним життям.

Маскування не допомогло: бійці Ares знищили російський танк й артсистему
Маскування не допомогло: бійці Ares знищили російський танк й артсистему

Підрозділ артилерійської розвідки Ares 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені Костя Гордієнка виявив та знищив російську замасковану артилерійську систему, танк, а також техніку і живу силу окупантів.

Бійці з підрозділу «Стрікс» пошкодили два танки рф й знищили «Муром-М»
Бійці з підрозділу «Стрікс» пошкодили два танки рф й знищили «Муром-М»

На Південно-Слобожанському напрямку бійці РУБпАК «Стрікс» 4 прикордонного загону ДПСУ пошкодили два російських танки, а також знищили комплекс «Муром-М», дві антени зв’язку та автомобіль супроводу з особовим складом ворога.

ВАКАНСІЇ
Інспектор прикордонної служби

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Стрілець

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ

Оператор взводу зв’язку

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Старший стрілець-оператор, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Петропавлівка

Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)

--- ---