Зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів № 560. Вони передбачають автоматичне продовження більшості відстрочок, пріоритет оформлення в цифровому форматі через…
Колишні інженер-газовик, офісний працівник та будівельник сьогодні служать у метеорологічному взводі артилерійської бригади, де від їхніх розрахунків напрямку вітру, тиску та вологості залежить точність ударів української артилерії та HIMARS.
Про роботу цього унікального підрозділу розповіли на сторінці 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади ДШВ.
Основне завдання метеовзводу — «забезпечення підрозділів ракетних військ та артилерії метеорологічними даними, необхідними для підготовки точного вогню». Також їхніми даними користуються підрозділи БПЛА. Декілька разів на день бійці запускають радіозонд, який, піднімаючись на висоту до 40 км, збирає дані про напрямок та швидкість вітру, температуру, тиск та вологість.
«Погода суттєво впливає на балістику снарядів та ракет», — пояснюють у бригаді. Дані з висоти в декілька кілометрів важливі для артилерії, а коли висота сягає понад 20 км — це вже потрібно для HIMARS.
Виконувач обов’язків командира взводу Тарас, який до служби працював у газовій сфері, а у війську починав з посади «газівника», що наповнює оболонки зондів, каже: «Ті, хто працюють, роблять роботу, вдосконалюються, у відносно короткі терміни досягають більше, ніж ті, хто чекає на посаду».
Його побратим Дмитро, який 6 місяців тому був офісним працівником у Києві, зазначає: «Загалом, місцем служби задоволений, радий працювати в дружньому колективі… Важко бути відірваним від сім’ї та звичних речей. Але тримаюсь».
Олексій Григорович, оператор взводу, який до служби працював на будівництві, додає: «Звісно, сумую за родиною і мирним життям, але розумію, що зараз кожен із нас — частина великої справи. Пишаюся, що можу бути корисним своїй країні».
Як повідомляла АрміяInform, на Лиманському напрямку пілоти батальйону SIGNUM виявили імпровізовану «зону відпочинку» окупантів із зеленим кріслом та бойовим квадроциклом, після чого FPV-дроном скасували ворожий відпочинок, знищивши їхній транспорт.
@armyinformcomua
Оператори БПЛА першого батальйону безпілотних систем 59 ОШБр ім. Якова Гандзюка вполювали окупантів нічними дронами, та зацільмували цікаву ситуацію.
На Сіверському напрямку пілоти батальйону Signum 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха знищили ворожу РСЗВ.
У Києві правоохоронці вилучили у місцевого мешканця ворожий «шахед», який той транспортував на даху свого автомобіля.
На Покровському напрямку російське командування стерло в постійних атаках цілі мотострілецькі полки. Тепер у донецькому чорноземі тоне ворожа морська піхота.
У Києві презентували п’ятнадцять унікальних відеопроєктів, створених у межах мистецького конкурсу з виробництва відеопродукції, присвяченої героїзму та професіоналізму українських військових.
Військові замовлятимуть засоби радіолокаційної боротьби (РЕБ) через маркетплейс зброї DOT-Chain Defence. Відтепер 180 бригад Збройних Сил України та Національна гвардія України матимуть гарантовані бюджети, за які вони зможуть самостійно обирати через маркетплейс як стаціонарні, так і окопні засоби РЕБ.
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів № 560. Вони передбачають автоматичне продовження більшості відстрочок, пріоритет оформлення в цифровому форматі через…