Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…
Технологи турецької фірми ASELSAN розробили мінометні системи та серію новітніх набоїв для артилерійської зброї, до якої увійшли як снаряди великого, так і середнього калібрів.
Презентація «інтелектуальних» артпострілів, як інформує офіційний сайт цього провідного підприємства у сфері оборонних технологій Турецької Республіки, відбулася в межах профільної виставки IDEX & NAVDEX 2025 в Абу-Дабі, ОАЕ, зазначає АрміяInform.
Як поінформували автори нідерландського порталу з дослідження оборонних технологій Army Recognition, які побували на експозиційному стенді ASELSAN на виставці в Об’єднаних Еміратах, нова лінійка набоїв представлена снарядами ASAF 155 CCF та ASAF 155 MOFA для 155-мм артилерії й набоями ATOM 25 ABM меншого калібру.
Експерти заявили, що великокаліберні турецькі постріли мають удосконалені системи наведення для підвищення точності під час стрільби. Зокрема, в них реалізована програма корегування траєкторії польоту набою після пострілу.
Як зазначають аналітики європейського оборонного порталу Defense Industry Europe, ASAF 155 CCF розроблено для підвищення влучності артилерії за допомогою корекції курсу та технології повітряного гальмування. Ця система підвищує ймовірність попадання з першого снаряду навіть у складних умовах застосування.

ASAF 155 MOFA забезпечує додаткову універсальність завдяки багатофункціональному запобіжнику. Це дозволяє адаптуватися до цілей у різних тактичних ситуаціях, включаючи близькі та запрограмовані за часом детонації.

Середньокаліберна новинка, ATOM 25 ABM, є снарядом з можливістю підриву в повітрі. Його розробники заявляють, що набій є ефективним під час застосування проти рухомих або прихованих цілей. Його програмована детонація та кінетична боєголовка забезпечують високу ефективність навіть в умовах радіоелектронної боротьби.

Ці інноваційні боєприпаси мають потенціал значно підвищити ефективність артилерійських підрозділів, забезпечуючи більш точне ураження цілей на великих відстанях.
ASELSAN також представила свої мінометні системи ALKAR 100/81 і ALKAR 110/81, які включають автоматичне керування вогнем і наведення на ціль за допомогою GPS. Ці функції значно підвищують точність, одночасно зменшуючи потребу в додатковому персоналі.
Обидві мінометні системи розроблені для швидкого розгортання та тактики «стріляй і тікай», що дозволяє швидко змінювати позиції, щоб уникнути контратак. Завдяки мобільності та точності вони добре підходять для сучасних швидких бойових дій.

Система ALKAR 100/81 є 81-мм мінометною установкою, інтегрованою в башту з автоматичною системою наведення ствола, механізмом відкату і сучасною системою керування вогнем. Ця установка може виконувати всі типи мінометних вогневих завдань та працювати в автоматичному та ручному режимах.
Важливою особливістю є її інтеграція з системами спостереження, радарами виявлення цілей та врахування метеорологічних даних, що дозволяють забезпечити високу точність вогню. Ще однією перевагою є швидкість розгортання та згортання системи: час готовності до відкриття вогню становить менше ніж 1 хвилину, а час на зміну позиції — менше ніж 10 секунд.

Система ALKAR 110/81 є високоточною електронною зброєю. Вона гарантує точне позиціонування ствола міномета на основі розрахованих вогневих команд, сумісне з різними типами мінометних стволів та боєприпасів, що значно зменшує час на розгортання та кількість необхідного персоналу.
Установка також забезпечує точне вирівнювання й наведення ствола завдяки датчикам прицілювання та GPS. Візуалізація даних на кольоровому графічному інтерфейсі дозволяє операторам стежити за перебігом операції.
Усі представлені технології сприяють підвищенню мобільності, точності й оперативності мінометних та артилерійських підрозділів, що дуже важливо для забезпечення боєздатності в сучасних бойових умовах.
Аналітики, які ознайомилися з експозиційними зразками від ASELSAN, зазначили, що турецька фірма продовжує робити великі кроки в галузі оборонних технологій, пропонуючи інноваційні рішення для задоволення вимог сучасних армій.
Новітні мінометні системи від турецької фірми ASELSAN. Відео: TEKNO SAVUNMA
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.
Протягом 2025 року Міністром оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів. Зокрема, з початку II півріччя — 62.
110-та окрема механізована бригада заявила, що Єгорівка залишається під контролем Сил оборони.
«Треба жити!» — таку назву мав цьогорічний Радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови.
Піхотинці 1-го мотопіхотного батальйону 93-ї бригади «Холодний Яр» Ігор і Сава за два місяці на позиціях знищили у контактних боях три десятки російських окупантів, утримавши важливу ділянку фронту на напрямку Костянтинівки. Їм також довелося пережити прямий штурм їхнього бліндажа.
Днями, у рамках проєктної діяльності Женевського центру з питань урядування в секторі безпеки (DCAF) у військах (силах) розпочався черговий етап поглибленого вивчення норм міжнародного гуманітарного права (МГП) військовослужбовцями ЗС України.
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…