У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…
Міністерство оборони нагадує, що триває вступна кампанія до закладів військової освіти України. Цього року державне замовлення на підготовку військових фахівців збільшено на 20% порівняно з 2024 роком, а з початком війни — вдвічі.
Про це інформує Міністерство оборони України.
Крім того, вперше розпочато підготовку фахівців з фізкультурно-спортивної реабілітації поранених військовослужбовців, яку впроваджено у Національному університеті оборони України.
«Військова освіта в Україні зараз проходить трансформацію. Ми адаптуємо навчання під реалії війни, враховуємо потреби ЗСУ, використовуємо міжнародний досвід, впроваджуємо стандарти НАТО», — наголосив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.
«Ми також працюємо над вихованням лідерських якостей у нашої молоді. І вступ до військового вишу — це перший крок до майбутньої офіцерської кар’єри», — додав він.
Окрім військової освіти, курсанти військових вишів на рівні з військовослужбовцями отримують соціальні гарантії. Вони перебувають на повному державному забезпеченні, яке включає:
Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України з березня поточного року курсантам суттєво збільшено грошове забезпечення. Відтепер першокурсники отримують близько 8000 грн на місяць, а випускники з відмінними показниками — понад 20 000 гривень.
Подати документи для вступу до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової освіти можуть як цивільні, так і військові. Жінки зараховуються на всі спеціальності на рівні з чоловіками без обмежень (у 2024 році загальна чисельність жінок, яких було зараховано на навчання становила понад 19%).
Для вступу до вищих військових закладів вступники мають відповідати таким вимогам:
Особливості вступної кампанії 2025 року
Існують альтернативні варіанти подання документів — через ТЦК та СП (до 1 червня) або безпосередньо до закладу освіти (до 1 липня).
Абітурієнти мають право вибрати спосіб складання вступних іспитів: подати результати національного мультипредметного тесту (НМТ) 2022-2025 років або здати вступні випробування з конкурсних предметів безпосередньо у закладі освіти.
Після подачі заяви або рапорту на вступ до військового вишу обов’язковою умовою для абітурієнтів є проходження ВЛК. Про деталі проходження медогляду можна дізнатися у ТЦК та СП або в закладі освіти.
Прийом на навчання для підготовки офіцерського складу й отримання ступеня вищої освіти бакалавра здійснюють:
Прийом на навчання для підготовки сержантського та старшинського складу та отримання освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра здійснюють:
Детальна інформація щодо умов вступної кампанії у закладах військової освіти міститься в «Довіднику вступникам» на сайті Міністерства оборони.
Як повідомляла АрміяInform, країни Європейського Союзу ухвалили історичне рішення про створення нового оборонного інструменту SAFE (Security Assistance for Europe) з обсягом фінансування у 150 мільярдів євро.
@armyinformcomua
Оператори ударних дронів танкового батальйону 12-ї бригади «Азов» продемонстрували добірка знищень російського особового складу.
Сили оборони України продовжують контролювати північну частину Покровська. Усі переміщення ворога своєчасно виявляються, завдається вогневе ураження по противнику.
Боєць бригади «Сталевий Кордон» з позивним «Пастор» провів на позиціях 94 дні, а «Корея» — 131 день без ротації. За цей час вони відбили шість штурмів противника і втримали свою ділянку.
Бійці 24-ї механізованої бригади імені короля Данила показали, як виглядає Костянтинівка після російської агресії.
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ та начальника Генерального штабу ЗСУ, зокрема, щодо роботи з партнерами по гарантіях безпеки.
Станом на 17:00 внаслідок російської атаки у Києві постраждало 25 осіб, серед них — п’ять рятувальників. Чотири людини загинули. 32 особи вдалось врятувати.
У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…