ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Понад 300 ворожих човнів на дні: провал “острівної” тактики окупантів на Півдні та її ціна

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Травня 2025, 12:54

Наступальні потуги російських окупаційних військ на Запорізькому напрямку, що тривають вже понад місяць, не призводять до жодних значних просувань, лише до величезних втрат. Водночас активізація ворога на островах Дніпра на Херсонщині також ефективно нейтралізується Силами оборони. На тлі військових невдач фіксуються й ознаки падіння морального духу окупантів, зокрема, дезертирство.

Про ситуацію на Південному фронті в ефірі «Армія TV» розповів речник Української Добровольчої Армії Сергій Братчук.

Запорізький напрямок: Місяць штурмів — нуль результату

Аналізуючи ситуацію на Запорізькому напрямку, Сергій Братчук зазначив, що ворог не полишає спроб наступати, однак безрезультатно.

«У ворога немає жодних просувань. Якщо вони і є на окремих локаціях, то мають суто тактичний характер,» — заявив він. — «Ворог, як дійшов до рубежів Малі Щербаки — Щербаки — Степове — Лугове [понад місяць тому], так, в принципі, жодного руху вперед більше й не має.»

Речник УДА пояснює це стійкістю української оборони, яка включає ефективні інженерні та фортифікаційні споруди, але перш за все — мужністю українських воїнів. Не маючи змоги прорвати оборону, ворог активно застосовує авіацію для ударів по передових позиціях та тероризує мирне населення, руйнуючи цивільну та військову логістику. При цьому російська 58-ма армія, що діє на цьому напрямку, за словами Сергія Братчука, є недоукомплектованою і зазнає значних втрат у живій силі, автомобільній техніці та мотоциклах.

На Придніпровському напрямку ситуація, за словами Сергія Братчука, є більш активною, принаймні в інформаційному плані. «Ворог активізувався по островах», — зазначив він, згадавши спроби атак біля Кізомиса. Проте, підкреслив речник, Сили оборони повністю контролюють ситуацію.

Він описав типовий «алгоритм» російських острівних штурмів: групу відправляють на човні (якщо він допливає), висаджують, після чого про постачання чи евакуацію вже не йдеться. «Найкращий варіант для тих, хто вижив — здатися в полон, інакше доля відома». Сергій Братчук нагадав, що лише з грудня 2024 по кінець квітня 2025 року Сили оборони знищили понад 300 ворожих плавзасобів на півдні.

Водночас триває терор мирного населення правобережжя. Напередодні ввечері російський дроновий удар по Херсонщині забрав життя однієї людини, ще двоє зазнали поранень.

Ознаки деморалізації: Дезертирство та зникнення

Сергій Братчук також навів факти, що свідчать про погіршення морального стану окупантів на лівобережжі Херсонщини. У Новій Каховці наприкінці квітня загадково зникли двоє росгвардійців, відомих своєю участю у мародерстві. А зовсім нещодавно 12 російських військових дезертирували з позицій, переодягнувшись у цивільне. Серед них був і громадянин сусідньої країни, можливо, завербований через прихований центр у Придністров’ї. «Дезертирство стає однією з ознак морального стану російського війська», — зазначив речник УДА.

Як повідомляла АрміяInform, на Покровському напрямку, у зоні відповідальності 59 бригади, після так званого великоднього перемир’я безперервно тривають атаки. Інтенсивність штурмів постійно росте.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Заплив холодною Тисою ледь не став для ухилянта фатальним

Заплив холодною Тисою ледь не став для ухилянта фатальним

На Закарпатті врятували військовозобов’язаного чоловіка, який ледь не загинув, намагаючись переплисти Тису, щоб незаконно потрапити до Румунії.

«Від них не сховаєшся» — бригада «Рубіж» продемонструвала переваги своїх важких бомберів

«Від них не сховаєшся» — бригада «Рубіж» продемонструвала переваги своїх важких бомберів

Однією з головних переваг українських важких бомберів типу Vampire є здатність нести потужні заряди, які здатні не лише вражати цілі підрозділи російських піхотинців, а й знищувати будь-яке укриття, в якому ті спробують сховатися.

Поранений росіянин перед смертю вирішив пообійматися з українським FPV

Поранений росіянин перед смертю вирішив пообійматися з українським FPV

Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді показав пораненого російського штурмовика, який перед своєю смертю вирішив пообійматися з українським FPV-дроном.

Від «ждунів» до артилерії та РЕБ: «морські котики» показали «зачистку» на Сумщині

Від «ждунів» до артилерії та РЕБ: «морські котики» показали «зачистку» на Сумщині

На Північно-слобожанському напрямку екіпажі розвідувально-ударних дронів 73-го морського центру Сил спеціальних операцій системно знищують широкий спектр ворожих цілей — від дронів-«ждунів» і артилерії до засобів радіоелектронної боротьби та складів боєприпасів.

«Нашу влучність вже видно» — Президент анонсував нарощування далекобійних ударів по рф

«Нашу влучність вже видно» — Президент анонсував нарощування далекобійних ударів по рф

Президент України Володимир Зеленський упевнений, що далекобійні удари по російських стратегічних об’єктах створюють умови для наближення миру.

Заброньовані «мертві душі»: у Харкові депутат міськради створив власну схему для ухилянтів

Заброньовані «мертві душі»: у Харкові депутат міськради створив власну схему для ухилянтів

Правоохоронні органи викрили керівництво одного з комунальних підприємств Харкова, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, у створенні власної схеми для ухилянтів.

ВАКАНСІЇ

стрілець снайперського взводу 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Старший сапер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Бойовий медик в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Психолог, діловод служби

від 21000 до 21000 грн

Житомир

Військова частина 3047 НГУ

Стрілець

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Водій-заправник

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

--- ---