ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

За гроші обіцяв надати статус обмежено придатних: викрито керівника Хмельницької райадміністрації

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Лютого 2025, 20:38

Працівники ДБР у взаємодії з УСР Нацполіції та СБУ затримали виконувача обов’язків голови Хмельницької районної адміністрації, що організував схему, за якою військовозобов’язані за гроші могли отримати статус обмежено придатних.

Про це інформує 21 лютого ДБР.

Керівник райадміністрації входив до складу комісії щодо оформлення відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації в Хмельницькому ОМ ТЦК та СП.

Наприкінці 2024 року до нього звернувся місцевий підприємець, який хотів дізнатися про процедуру бронювання своїх працівників. Його компанія займається встановленням систем газо- та водопостачання, опалення та водовідведення.

«Чиновник повідомив, що наразі бронювання призупинене, однак запропонував альтернативний варіант. Він сказав, що має „необхідні зв’язки“ для визнання працівників обмежено придатними, що дозволить їм уникнути мобілізації», — йдеться в повідомленні.

Вартість такої «послуги» становила 1,5 тис. доларів США за людину.

Для цього підприємець мав надати медичні документи своїх працівників, які посадовець передав би голові військово-лікарської комісії при Хмельницькому ТЦК та СП. Надалі у військово-облікових документах з’являлася б відмітка про придатність лише до несення служби в тилових підрозділах.

«Отримавши документи одного з працівників підприємства, посадовець заявив, що для отримання потрібного висновку необхідно „домалювати“ діагноз. Він також запевнив, що знайде лікаря, який оформить усі потрібні довідки», — повідомили в ДБР.

18 лютого посадовця затримали під час отримання 1,6 тис. доларів США за «оформлення» статусу обмежено придатного.

«Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років. Наразі вирішується питання про обрання посадовцю запобіжного заходу та відсторонення його від виконання обов’язків», — заявили в ДБР.

Розслідування триває, слідчі встановлюють повне коло осіб, причетних до схеми.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Встановлено особу військового рф, який зґвалтував місцеву мешканку під час окупації Херсонщини

Встановлено особу військового рф, який зґвалтував місцеву мешканку під час окупації Херсонщини

Офіс генерального прокурора завершив розслідування ще одного воєнного злочину російських загарбників.

Війська рф з 21 серпня втратили в районі Добропілля вже понад 12 тисяч осіб — Президент

Війська рф з 21 серпня втратили в районі Добропілля вже понад 12 тисяч осіб — Президент

З початку контрнаступальної операції Сил оборони в районі Добропілля російські загарбники втратили там вже понад 12 тисяч своїх військових.

«Двічі дивився в очі смерті» — історія «Колючого», який повернувся на службу попри важкі поранення

«Двічі дивився в очі смерті» — історія «Колючого», який повернувся на службу попри важкі поранення

Українському захиснику з бригади «Форпост» довелося двічі зазирнув в обличчя смерті, проте, попри отримані поранення він повернувся до лав Сил оборони.

Вичекали, поки зберуться в купу: штурмовики «Скелі» влаштували ідеальну засідку на групу росіян

Вичекали, поки зберуться в купу: штурмовики «Скелі» влаштували ідеальну засідку на групу росіян

У Новоторецькому бійці 425-го окремого штурмового полку «Скеля» влаштували успішну засідку на ворожу штурмову групу. Вони дочекалися, поки четверо окупантів зберуться разом, після чого знищили їх вогнем зі стрілецької зброї та FPV-дронами.

Денис Шмигаль: Кабмін спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міноборони

Денис Шмигаль: Кабмін спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міноборони

У середу, 8 жовтня, Кабінет міністрів спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міністерства оборони.

На Волині викрили схему з незаконного переправлення ухилянтів за кордон

На Волині викрили схему з незаконного переправлення ухилянтів за кордон

Правоохоронні органи викрили на Волині організаторів ще однієї схеми з незаконного переправлення за кордон військовозобов’язаних чоловіків.

ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець за контрактом

від 20100 до 100000 грн

Жовті Води

4 відділ Кам'янського РТЦК та СП

Радіотелефоніст

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Водій-номер обслуги(ППО) військовослужбовець

від 121500 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область

Водій-номер обслуги

від 21000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

Психолог

від 20000 до 50000 грн

Харків

Військова частина 2240 НГУ

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

до 25000 грн

Черкаси

Державна прикордонна служба України

--- ---