ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Офіційно відкрився Спільний центр НАТО — Україна

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Лютого 2025, 20:49

У понеділок, 17 лютого у польському місті Бидгощ відбулося офіційне відкриття Спільного центру НАТО — Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).

Про це повідомив Урядовий портал.

Участь у заході взяли віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністр юстиції України Ольга Стефанішина, заступник генерального секретаря НАТО Радміла Шекерінська, Верховний головнокомандувач НАТО з трансформації адмірал П’єр Вандьє та міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

«Сьогодні я рада особисто бути тут та констатувати, що перша в історії спільна інституція України та НАТО офіційно відкрита. Від імені України, висловлюю щиру вдячність колегам з боку НАТО, Польщі за велику спільну роботу, що уможливило відкриття Центру», — підкреслила віцепрем’єр-міністр у своєму виступі.

Вона повідомила, що Центр показав перші результати ще до свого офіційного відкриття: так, восени 2024 року було проведено заходи з питань стійкості, засвоєння медичних знань і оперативної сумісності протиповітряної оборони.

Окремо Ольга Стефанішина зауважила, що на сьогодні, коли на території Європи точиться жорстока війна, мир і безпека мають стати першочерговими питаннями для демократичного світу — зокрема заради зміцнення самого Альянсу.

Верховний головнокомандувач НАТО з трансформації адмірал П’єр Вандьє наголосив на тому, що JATEC є прямою відповіддю на війну в Україні.

«Війна, яка триває вже майже 3 роки, визначає як нагальні, так і майбутні оборонні потреби. Війна, яка змушує кожного вчитися і адаптуватися швидко, щодня. JATEC задовольняє цю життєво важливу потребу, сьогодні і завтра», — сказав він.

Владислав Косіняк-Камиш відзначив ключовий історичний момент, у який відбувається відкриття Центру. Він висловив впевненість, що це лише зміцнить єдність Польщі, Альянсу та України.

Напередодні церемонії відкриття відбулось установче засідання Старшої наглядової ради JATEC. Такі засідання проводитимуться щонайменше один раз на рік.

Від України до складу ради визначено заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергія Боєва. Під час засідання розглянули проєкти робочої програми Центру на поточний рік.

Рішення про створення на території Польщі Спільного Центру НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти було затверджено під час Вашингтонського саміту НАТО.

Основною метою роботи JATEC є досягнення повної взаємосумісності України з НАТО, підвищення якості освіти, нарощення аналітичної складової та підготовки особового складу.

АрміяInform детально розповідала про створення JATEC, а також ще однієї важливої для України структури — Командування НАТО з підготовки та надання допомоги в галузі безпеки Україні (NATO Security Assistance and Training for Ukraine, NSATU)

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Повна вантажівка десанту — королівські пілоти уразили чудову ціль

Повна вантажівка десанту — королівські пілоти уразили чудову ціль

Пілоти FPV-дронів 14-ї механізованої бригади імені князя Романа Великого на Куп'янському напрямку влучили вантажівку з повним кузовом ворожої піхоти.

Намагалися «відмити» понад пів мільярда гривень оборонних коштів: викрили фіктивні компанії

Намагалися «відмити» понад пів мільярда гривень оборонних коштів: викрили фіктивні компанії

Поліцейські викрили конвертаційний центр, через який зловмисники відмили понад пів мільярда гривень з оборонних контрактів.

Оновлення системи «Імпульс»: розширені звіти, нові можливості імпорту та асинхронна генерація

Оновлення системи «Імпульс»: розширені звіти, нові можливості імпорту та асинхронна генерація

У системі точного обліку військовослужбовців «Імпульс» запровадили низку оновлень, спрямованих на розвиток звітності, роботу зі штатами та обробку великих обсягів даних під навантаженням.

В Україні запровадили новий підхід в оголошенні повітряних тривог

В Україні запровадили новий підхід в оголошенні повітряних тривог

Державна служба з надзвичайних ситуацій разом із Повітряними Cилами та обласними військовими адміністраціями запустили поділ на райони по всій країні, окрім Донецької та Луганської областей.

Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Фінляндії напередодні переговорів з партнерами

Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Фінляндії напередодні переговорів з партнерами

Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Фінляндії Александром Стуббом, під час якої сторони обговорили результати дипломатичної роботи та скоординували спільні позиції напередодні запланованих зустрічей із партнерами в Берліні.

«Місцеві на лавці, а над головами пролітає FPV»: оборонці у Костянтинівці збивають БПЛА рф

«Місцеві на лавці, а над головами пролітає FPV»: оборонці у Костянтинівці збивають БПЛА рф

У Костянтинівці мобільні вогневі групи бригади «Хижак» щодня збивають російські FPV-дрони та інші безпілотники, які пролітають над містом.

ВАКАНСІЇ

Механік водій, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

415 окремий батальон ЗСУ Запорізька Січ.

Бухгалтер (621 ОНБ)

від 21000 до 21000 грн

Київ

Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ

Оператор БПЛА

від 20000 до 120000 грн

Миколаїв

Корабельный районный территориальный центр комплектования и социальной поддержки

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Дружківка

Старобільський РТЦК та СП

Офіцер медичної служби

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

--- ---