ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Вцілів після снайпера, пережив три авіабомби і повернувся в бій — історія Юрія Каменого

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Лютого 2025, 21:26

Юрій Камений міг би писати історію українського мистецтва, але натомість він творить історію на полі бою. Двічі доброволець, лицар ордену Богдана Хмельницького, він залишив керівну посаду в Академії образотворчого мистецтва та вдруге став до лав захисників України.

Історію бійця оприлюднили на сторінці бригади.

У складі 61 окремої механізованої Степової бригади Юрій пройшов шлях від гранатометника до головного сержанта батальйону. Він воював за Херсонщину, особисто забезпечував логістику боєприпасів та евакуацію поранених під мінометним вогнем. У Соледарі отримав поранення від кулі снайпера, але після лікування знову повернувся на фронт.

«Повернувся, бо маю велику відповідальність перед солдатами, за них треба дбати. Не можу кинути своїх, вони всі для мене — герої. Вони пішли на війну, бо розуміють: якщо не боронитимуть рідну землю — ворог буде в їхніх будинках і буде знущатиметься з їх близьких», — говорить Юрій.

У 2024 році під час оборони Орлівки та Семенівки на Донеччині Камений заводив групи підсилення на найбільш складні напрямки оборони. Під час однієї з операцій його автівку уразив ворожий FPV, але чоловік залишився неушкодженим.

На початку Курської операції батальйон Каменого підіймав український прапор над Суджею. Під час виконання одного з завдань чоловік знову отримав поранення.

«Прилетіли три КАБи. Чисте везіння — я залишився живим. Поранило ліву руку, вибило око. Сильно погіршився зір. Але я відповідально ставлюся до своєї посади і знову зі своїми хлопцями. Треба пам’ятати, що ми — козацького роду і наші прадіди воювали зі всіма, хто заходив на нашу землю», — наголошує Юрій.

Як повідомляла АрміяInform, коли бойовий медик Бригади «Рубіж» з позивним «Сем» вирішив піти на фронт, у нього був вибір — залишитися на цивільній роботі завдяки «броні» або стати на захист країни. Він обрав друге і не просто став бойовим медиком, а й встановив рекорд підрозділу зі знищення ворожої бронетехніки. На його рахунку — п’ять підбитих машин разом із десантом.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«В нас немає варіантів бути байдужим до війни», — воїн роти снайперів спеціального призначення  Бригади «Рубіж» Кут

«В нас немає варіантів бути байдужим до війни», — воїн роти снайперів спеціального призначення  Бригади «Рубіж» Кут

«Куту» всього 22, та він вже пройшов шлях від строковика до снайпера у підрозділі спеціального призначення.

«Шершні Довбуша» зібрали врожай антен і засобів РЕБ окупантів

«Шершні Довбуша» зібрали врожай антен і засобів РЕБ окупантів

Оператори БПЛА 68 єгерської бригади імені Олекси Довбуша ліквідовують технічні засоби окупантів, чим значно ускладнюють обстановку для ворожих підрозділів.

Оператори БПЛА Третьої штурмової розірвали дуло окупантам

Оператори БПЛА Третьої штурмової розірвали дуло окупантам

Пілоти FPV 3 ОШБр завдали чергового удару по окупантам, знищивши, окрім іншого, ствол ворожого танка прямим влучанням дрона.

Сапери ДСНС знешкодили бойову частину ракети «Іскандер-К» на Чернігівщині

Сапери ДСНС знешкодили бойову частину ракети «Іскандер-К» на Чернігівщині

У Чернігівському районі піротехніки ДСНС України знешкодили бойову частину російської крилатої ракети «Іскандер-К», яка впала на присадибну ділянку та не здетонувала.

Цифровізація навчальних процесів: у ЗСУ відбувся навчально-методичний збір представників навчальних центрів

Цифровізація навчальних процесів: у ЗСУ відбувся навчально-методичний збір представників навчальних центрів

На фондах одного з навчальних центрів ЗСУ відбувся навчально-методичний збір з метою вироблення єдиних поглядів та підходів щодо застосування технологій під час планування, організації та формування звітності заходів навчання особового складу у навчальних центрах Збройних Сил України.

Унаслідок ударів ворожих FPV на Дніпропетровщині загинула дівчина, поранено чоловіка

Унаслідок ударів ворожих FPV на Дніпропетровщині загинула дівчина, поранено чоловіка

Ворог вдарив FPV-дроном по цивільній інфраструктурі Нікополя.

ВАКАНСІЇ

Розвідник – далекомірник

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Стрілець

від 20000 до 20000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Бухгалтер

від 19000 до 19000 грн

Дніпро

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Бойовий медик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

Заступник командиpа бойової машини, навідник-оператор

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---