ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ВМС ЗС України можуть поповнити 16 патрульних катерів Mark VI

Інфографіка Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Липня 2020, 18:44

Принаймні є всі підстави на це сподіватися. Адже минулого місяця Агентство Міністерства оборони США з військової співпраці (Defense Security Cooperation Agency) повідомило Конгрес США про майбутній продаж Україні по лінії американської програми міжурядових іноземних військових продажів (Foreign Military Sales) шістнадцяти патрульних катерів Mark VI. Як зазначив командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа, цей багатовекторний катер ідеальний для наших дій на Азовському морі, він посяде гідне місце на вітчизняному прибережному флоті.

Умови поставки катерів передбачають навчання екіпажів і технічну підтримку. Разом з кораблями Україна отримає 32 дистанційно керовані артилерійські установки MSI Seahawk A2 (по дві на катер) з 30-мм автоматичними гарматами Mk 44 Bushmaster II (плюс вісім запасних гармат), 20 електронно-оптичних систем FLIR (включаючи чотири запасних), 16 інфразвукових випромінювачів LRAD (Long Range Acoustic Device), 16 систем державного розпізнавання, а також засоби зв’язку, запчастини та різне супутнє обладнання.

Як з’ясувало Інформаційне агентство АрміяInform, патрульні катери Mark VI розроблені на базі багатоцільового катера Archangel на замовлення Управління експедиційних сил (NECC — Naval Expeditionary Combat Command) ВМС США. Вони можуть мати різні конфігурації обладнання та здатні базуватися на десантних кораблях. Передбачається, що ними поетапно замінять патрульні катери Mark V і Sea Ark, перші з яких почали надходити ще в 1984 році.

Катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримувати влучання зі стрілецької зброї. Завдовжки по ватерлінії — майже 24 метри, а найбільша довжина становить 26 метрів. Силова установка катера складається з двох дизельних двигунів багатопаливного типу з водометами та забезпечує йому максимальну швидкість для тривалого застосування — 35 вузлів і максимальну швидкість для короткочасного застосування — 41 вузол. Дальність ходу нового катера на крейсерській швидкості в 30 вузлів становить близько 600 миль.

Стандартно катер озброєний двома автоматичними 25-мм артустановками від BAE Systems «Rafael Mk 38 Mod 2» з дистанційним управлінням і шістьма 12,7-мм кулеметами M2, що встановлені на турелях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
«Допомагало бажання жити»: прикордонник 82 доби утримував позицію на Вовчанському напрямку

«Допомагало бажання жити»: прикордонник 82 доби утримував позицію на Вовчанському напрямку

Прикордонник бригади «Форпост» Державної прикордонної служби України з позивним «Судак» протягом 82 діб безперервно утримував бойову позицію на Вовчанському напрямку. Цей період військовий називає найважчим випробуванням у своєму житті.

Українська делегація готується до зустрічі з американською стороною в Берліні

Українська делегація готується до зустрічі з американською стороною в Берліні

Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку до зустрічі з американською стороною, під час якої сторони опрацьовують ключові деталі майбутніх домовленостей у сфері безпеки.

На Олександрівському напрямку українські війська відбили 13 атак противника

На Олександрівському напрямку українські війська відбили 13 атак противника

Від початку доби ворог 95 разів атакував позиції Сил оборони.

Ворог завдав удару по Сумщині: загинув цивільний мешканець

Ворог завдав удару по Сумщині: загинув цивільний мешканець

Унаслідок прицільного удару ворога загинув цивільний мешканець Великописарівської громади.

Не почують і не доїдуть: прикордонники знищили транспорт та технічні засоби ворога

Не почують і не доїдуть: прикордонники знищили транспорт та технічні засоби ворога

На Південно-Слобожанському напрямку прикордонники підрозділу «Стрікс» уразили укриття, авто та антени ворога.

Президент прибув до Німеччини для переговорів з американською делегацією

Президент прибув до Німеччини для переговорів з американською делегацією

Президент України Володимир Зеленський прибув до Берліну, де сьогодні запланована зустріч з американською переговорною командою.

ВАКАНСІЇ

Начальник медичного пункту 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 28100 до 128100 грн

Володимир, Волинська область

Командир взводу

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Водій-електрик, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Спеціаліст-оператор, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Старший акумуляторник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець роти охорони

від 20100 до 120100 грн

Чугуїв, Харківська область

--- ---