ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Норвегія збільшує виробництво боєприпасів: чому це важливо для України

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Січня 2024, 18:49
Виробництво 155-мм боєприпасів на підприємстві норвезької фірми Nammo. Фото: Nytimes.com

Уряд Норвегії виділить 2 млрд норвезьких крон ($190,48 млн) на збільшення потенціалу оборонної промисловості країни.

Як зазначено у повідомленні на офіційному порталі норвезького уряду, компанія оборонної промисловості Nammo отримає один мільярд крон з цих коштів. Решту грошей Осло передасть на інші проєкти оборонного сектора країни, інформує АрміяInform.

Відповідні заяви були зроблені під час відвідин прем’єр-міністром Королівства Йонасом Гаром Стьоре та міністром оборони Бйорном Арілдом Грамом заводу компанії Nammo в містечку Раусфосс.

«Війна в Україні створила ситуацію, коли існує потреба у великій кількості боєприпасів. Тому уряд робить свій внесок потужними заходами, щоб норвезька оборонна промисловість могла виробляти більше. Один мільярд крон піде на конкретні проєкти на заводі Nammo для збільшення виробництва артилерійських боєприпасів. Ще один мільярд виділено на інші проєкти в норвезькій оборонній промисловості», — заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре та міністр оборони Бйорн Арільд Грам на заводі фірми Nammo в Раусфоссі у супроводі генерального директора Мортена Брандзаґа. Фото: Heiko Junge/NTB.

Раніше офіційний Осло виділив близько одного мільярда норвезьких крон на збільшення норвезьких виробничих потужностей через співфінансування так званих проєктів ASAP. Таким чином, загальна сума підтримки виробництва сягає трьох мільярдів норвезьких крон.

«Збільшення потужностей в оборонній промисловості є важливим як для України, так і для забезпечення нашої власної безпеки. Зараз ми робимо свій внесок у значне збільшення виробничих потужностей Nammo для задоволення потреб Норвегії, країн-членів Альянсу і України», — сказав міністр оборони Бйорн Арілд Грам.

Уряд Норвегії вже здійснив низку заходів, спрямованих на заміну переданих боєприпасів і зміцнення норвезьких запасів на випадок надзвичайних ситуацій у довгостроковій перспективі. Минулого року уряд уклав кілька великих контрактів з виробником боєприпасів Nammo, в тому числі найбільший контракт в історії компанії. Норвегія також бере участь у Північному проєкті з боєприпасів.

Довідково: Nammo або Nordic Ammunition Company — спільна норвезько-фінська компанія, що спеціалізується на виробництві боєприпасів, реактивних двигунів та космічного обладнання. Має підрозділи у Фінляндії, Норвегії, Швеції, Німеччині, Швейцарії, Іспанії, Австрії, США та Канаді.

Як повідомляла АрміяInform, Норвегія об’єднує зусилля зі Швецією та Данією для закупівлі артилерійських боєприпасів для України. Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам зазначив, що було розглянуто кілька можливостей щодо того, як продовжити надання боєприпасів Україні найшвидшим і найкращим способом, тож було зроблено висновок, що найпрактичнішим способом є використання рамкової угоди, яку Організація оборонної логістики (FLO) має з Nammo.

Боєприпаси від норвезької фірми Nammo. Відео: BTB-concept

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Заплив холодною Тисою ледь не став для ухилянта фатальним

Заплив холодною Тисою ледь не став для ухилянта фатальним

На Закарпатті врятували військовозобов’язаного чоловіка, який ледь не загинув, намагаючись переплисти Тису, щоб незаконно потрапити до Румунії.

«Від них не сховаєшся» — бригада «Рубіж» продемонструвала переваги своїх важких бомберів

«Від них не сховаєшся» — бригада «Рубіж» продемонструвала переваги своїх важких бомберів

Однією з головних переваг українських важких бомберів типу Vampire є здатність нести потужні заряди, які здатні не лише вражати цілі підрозділи російських піхотинців, а й знищувати будь-яке укриття, в якому ті спробують сховатися.

Поранений росіянин перед смертю вирішив пообійматися з українським FPV

Поранений росіянин перед смертю вирішив пообійматися з українським FPV

Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді показав пораненого російського штурмовика, який перед своєю смертю вирішив пообійматися з українським FPV-дроном.

Від «ждунів» до артилерії та РЕБ: «морські котики» показали «зачистку» на Сумщині

Від «ждунів» до артилерії та РЕБ: «морські котики» показали «зачистку» на Сумщині

На Північно-слобожанському напрямку екіпажі розвідувально-ударних дронів 73-го морського центру Сил спеціальних операцій системно знищують широкий спектр ворожих цілей — від дронів-«ждунів» і артилерії до засобів радіоелектронної боротьби та складів боєприпасів.

«Нашу влучність вже видно» — Президент анонсував нарощування далекобійних ударів по рф

«Нашу влучність вже видно» — Президент анонсував нарощування далекобійних ударів по рф

Президент України Володимир Зеленський упевнений, що далекобійні удари по російських стратегічних об’єктах створюють умови для наближення миру.

Заброньовані «мертві душі»: у Харкові депутат міськради створив власну схему для ухилянтів

Заброньовані «мертві душі»: у Харкові депутат міськради створив власну схему для ухилянтів

Правоохоронні органи викрили керівництво одного з комунальних підприємств Харкова, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, у створенні власної схеми для ухилянтів.

ВАКАНСІЇ

Майстер / ЗСУ / 61 ОМБр

від 20000 до 120000 грн

Чорноморське

61 ОМБр

Бойовий медик взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Командир відділення військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро

25 Окрема повітрянодесантна бригада

Бойовий медик взводу

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

--- ---