Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…
У цьому активну участь беруть участь гармаші морської піхоти ЗС України. Захисники переконані, що окуповані території мають і будуть звільнені. Наші гармаші на М777, що вражають ворожі позиції на найгарячіших напрямках, докладають максимум зусиль, аби це сталося якнайшвидше.
— Бойова ситуація буває складною інколи, бо найбільша проблема на сьогодні це ворожі ударні безпілотники. Але ми з хлопцями і вдень і вночі знищуємо ворожі цілі, робимо все можливе, щоб забезпечити максимально непривітний «оксамитовий сезон» для окупантів, — розповів командир гармати М777 Денис на псевдо «Костиль». — Жива сила, контрбатарейна боротьба, техніка, укриття ворога — все це наші щоденні цілі. З останнього, Д-30 та ворожий «Град» знищили.
Денис — досвідчений артилерист, бо в бригаді служить з 2016 року. Нещодавно повернувся після поранення, яке дістав місяць тому.
— Прилетів «Ланцет», зазнав поранення І та ІІІ ступенів — осколкові та контузія. Але намагався відновитись якнайшвидше та повернутись до своїх хлопців, бо за цей час, що ми разом виконуємо завдання, ми стали як одна сім’я, — додає захисник.
Розрахунок Дениса, маючи вільний час, відпочиває в укриттях після нічної роботи. Та захисники знають, що цілі можуть надійти в будь-який момент.
— До 6 хвилин має пройти від моменту отримання наказу до вильоту снаряда зі ствола. Звісно, робота вночі більш виснажлива, бо працювати потрібно у темряві, тому досвідченість розрахунку відіграє важливу роль, — пояснює старший офіцер батареї Роберт «Марлін». — Також важливо знаходити час для відпочинку хлопцям, щоб перепочити, помитись. Над цим всім постійно працюємо в підрозділі, шукаємо «віконця». Зрозуміло, фізична втома має місце, адже постійна зміна позицій, маскування, обслуговування гармати та відвантаження снарядів, безпосередньо бойова робота — це непросто. Але всі тут заради перемоги, тому хлопці працюють, і працюють відмінно.
Отримавши чергові цілі, розрахунок діяв як єдиний механізм. Три хвилини — і вже лунає команда «Гармата! Вогонь!». Через те, що ворог постійно намагається знайти наших захисників, розрахунок має діяти максимально швидко, і після ураження визначеної цілі повинен одразу замаскувати гармату та відійти в укриття.
— Звісно, влучили, якщо б ні, то продовжили працювати, — посміхаючись поділився вже в укритті номер обслуги гармати Олексій. — Вдома підтримують рідні, поряд — перевірені побратими. Знаємо, що робимо і для чого ми тут. Єдине — втомлюєшся снаряди таскати, бо дуже багато працюємо по ворогу.
фото автора
@armyinformcomua
У ніч на 08 жовтня противник атакував 183-ма ударними БПЛА типу Shahed, Гербера та безпілотниками інших типів
З впровадженням системи DELTA на всіх рівнях Збройних сил України кількість верифікованих знищених та пошкоджених цілей складає понад 130 тисяч.
В експериментальний проєкт «Контракт 18–24» включили 67-му окрему механізовану бригаду Збройних Сил України. У переліку вакантних посад оператори безпілотних літальних апаратів та наземних роботизованих комплексів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Внаслідок атак упродовж минулої доби дістали поранення троє жителів Краснопільської громади Сумської області, серед яких дитина.
Дронарі 5 окремої штурмової Київської бригади виявляють та знищують підземні схованки ворога на Донеччині.
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…