Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….
Незабаром, з 22 квітня по 23 червня, відбудуться військові навчання Defender 23, в яких очікується участь майже 9000 американських військових.
Як повідомляє Міністерство оборони США, ці щорічні навчання, які триватимуть два місяці, зосереджені на стратегічному розгортанні Збройних сил США, використанні готових запасів армії та оперативної сумісності з європейськими союзниками та партнерами.
Навчання Defender 23 проводяться під керівництвом Армії США в Європі та Африці та плануються з 2021 року. Навчання покликані продемонструвати здатність американських військ до швидкого розгортання боєготових військ та обладнання, щоб забезпечити гарантії союзникам та стримування тих, хто може загрожувати миру в Європі та захистити континент від агресії. Навчання також демонструють відданість європейських країн збільшенню масштабу, спроможності та оперативної сумісності своїх власних військ.
«Приблизно 9000 військовослужбовців США та близько 17000 військовослужбовців з 26 країн-союзниць і партнерів візьмуть участь, а частина навчань охопить 10 різних європейських країн», — сказала заступник прессекретаря Пентагона Сабріна Сінгх під час брифінгу.
Сабріна Сінгх повідомила, що цього тижня вже почало надходити обладнання для проведення навчань. За її словами, до європейського театру навчальних дій зі США було доставлено близько 7 тис. одиниць обладнання. Крім того, під час Defender 23 буде використано близько 13 000 одиниць обладнання, взятих із попередньо розміщених запасів.
Окрім Сполучених Штатів Америки, участь у Defender 23 візьмуть війська з Албанії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Іспанії, Італії, Косово, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Північної Македонії, Польщі, Румунії, Словенії, Угорщини, Франції, Хорватії, Чехії, Чорногорії, Швеції.
Довідково: Defender 23 — це багатонаціональні спільні навчання під керівництвом Європейського командування США (EUCOM), спрямовані на підвищення готовності та оперативної сумісності між союзниками та партнерами США та НАТО.
Defender 23 продемонструє здатність Армії США в Європі та Африці швидко нарощувати бойову потужність у Східній Європі, підвищувати летальність НАТО через вогонь на дальні дистанції, нарощувати готовність підрозділів у складному спільному багатонаціональному середовищі, використовувати можливості приймаючої країни для підвищення оперативного охоплення.
Підготував Олександр Козубенко
@armyinformcomua
У ніч з 1 на 2 листопада 2025 року «майстри Департаменту активних дій ГУР МО України» атакували дороговартісні об’єкти системи протиповітряної оборони окупантів у тимчасово окупованому Криму.
Україна перетворює інновації на реальну оборонну спроможність – завдяки співпраці держави, науки й виробників.
Триває операція із зачистки Покровська від окупантів: Сили оборони зупинили розширення росіян у північній частині міста, ліквідувавши 19 загарбників за минулу добу. Водночас у Мирнограді ситуація напружена, але не загрозлива — виявлено до 10 окупантів на околицях.
Військовослужбовців 138-ї окремого батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ Олександра Тішаєва та Олександра Аліксєєнка, які 165 діб поспіль тримали оборону на лінії бойового зіткнення під постійними ворожими ударами, нагородили «Хрестом бойових заслуг».
Сьогодні, 3 листопада, Україна відзначає День інженерних військ ЗСУ. Напередодні свята під Аркою Свободи українського народу було встановлено пам’ятний знак на честь цього роду військ.
«Якийсь внутрішній голос сказав: „Стій, Донбас не здається“», — згадує 24-річний «Ніксон», воїн батальйону «Донбас», який в одному бою зазнав чотирьох кульових поранень, пережив шість скидів із дронів, але вижив і повернувся у стрій.
Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….