ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чому харків’яни обирають службу за контрактом у ЗСУ

Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Лютого 2023, 10:47

Складна ситуація на фронті й щоденні атаки окупантів не вплинули на бажання мешканців Харківщини піти на військову службу за контрактом, аби захищати свою державу.

Так, наприкінці січня цього року в Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки завершили відбір декількох десятків потенційних контрактників. Із них сформували кілька команд, які направили проходити підготовку в навчальних центрах оборонного відомства.

SONY DSC

За словами офіцера Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковника Андрія Котенка, від початку 2023-го ними успішно виконано близько 70% від загального обсягу завдань, що стоять перед установою в січні-лютому. 

– Дуже багато приходить до нас молодих українців із проханням призвати за контрактом. Серед них чимало із вищою освітою, успішних підприємців чи фахівців ІТ-сфери. Ці люди добре розуміють, що без скорішої перемоги їхній бізнес не буде успішним. Тому хочуть своїми силами посилити потенціал Збройних Сил України та відновити спокій на своїй землі. Тому мотивація служити в них така ж залізобетонна, як й наш регіон, що мужньо протистоїть окупантам, – розповідає офіцер.

До речі, середній вік призовників-контрактників становить 22-27 років. Тобто переважно це молоді хлопці та дівчата, які зможуть легко перенести фізичні навантаження, а високий рівень  патріотизму – здолає будь-які психологічні проблеми.

До однієї із команд, що направлялася до навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ, потрапив юний харків’янин Захар. Хлопець просто випромінював радість та відрізнявся від інших спортивною статурою. Ті ж, хто стежить за змаганнями з олімпійських видів спорту, могли б впізнати в ньому чемпіона України та Харківщини з тхеквондо.

SONY DSC

– Мені зараз 18 років, – розповідає Захар. – 24 лютого 2022-го я був ще неповнолітнім. Саме це й завадило тоді піти бити окупантів. Мої рідні сестри полишили Україну, знайшовши прихисток у Польщі. Я ж лишився в Харкові та займався волонтерською діяльністю. Розвозив гуманітарну допомогу, допомагав літнім людям та особам із інвалідністю. Із семи років займаюсь східними  єдиноборствами і не припинив ці заняття навіть через цю війну. Щойно мені виповнилося 18, став проситися в розвідку чи десантники. Нині я на сьомому небі від щастя і не можу дочекатися, коли вже одягну маруновий берет. 

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Кібернетизація війни: експерт розповів, як AR-шоломи стануть нормою на полі бою

Кібернетизація війни: експерт розповів, як AR-шоломи стануть нормою на полі бою

Еволюція військових технологій рухається зі швидкістю світла, і сьогоднішній солдат на полі бою — це не просто піхотинець.

Головнокомандувач ЗСУ розповів про ситуацію на фронті Військовому комітету ЄС

Головнокомандувач ЗСУ розповів про ситуацію на фронті Військовому комітету ЄС

Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський виступив у форматі відеозв’язку на засіданні Військового комітету Європейського Союзу під головуванням генерала Шона Кленсі та поінформував про поточну ситуацію в районах ведення бойових дій.

«Вирили свою останню яму»: наші бійці знищили росіян, які намагалися закріпитися на позиції

«Вирили свою останню яму»: наші бійці знищили росіян, які намагалися закріпитися на позиції

На Лиманському напрямку бійці Signum під час патрулювання помітили невеличке укриття, в якому ховались двоє окупантів, і незабаром знищили їх.

Нові проєкти у сфері ОПК і потреби України: деталі зустрічі Міністра оборони із послами країн G7

Нові проєкти у сфері ОПК і потреби України: деталі зустрічі Міністра оборони із послами країн G7

Міністр оборони України Денис Шмигаль провів конструктивну зустріч із послами країн G7 і запропонував розглянути можливість створення нових спільних проєктів у сфері ОПК.

Україна й Литва окреслили перспективи спільного оборонного виробництва

Україна й Литва окреслили перспективи спільного оборонного виробництва

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром оборони Литви Робертасом Каунасом, який уперше приїхав до України після нещодавнього призначення на посаду.

З вітерцем через кілзону — спецпризначенці «Дозору» показали, як виглядає осіння ротація

З вітерцем через кілзону — спецпризначенці «Дозору» показали, як виглядає осіння ротація

Бійці спецпідрозділу «Дозор» показали, як може виглядати боєць після стрімкої ротації за межі кілзони в осінню пору.

ВАКАНСІЇ

Зв’язківець/Зв’язківці (на різні посади)

від 21000 до 22000 грн

Прилуки, Чернігівська область

Оператор засобів РЕР

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Бориспіль

Окремий контрольно-пропускний пункт Київ, ДПСУ

Командир взводу, відділення (сержантський, офіцерський склад)

від 25000 до 125000 грн

Тернопіль

Тернопільський РТЦК та СП

Водій

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Дизеліст-електрик

від 21000 до 21000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

--- ---