ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На полі бою корисні міномети усіх типів

Новини Репортаж
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Грудня 2022, 23:02

Чомусь існує серед військовослужбовців хибна думка, що міномет – то не артилерія. А калібр менше 120 мм, то й взагалі не міномет. Але військовослужбовці на одному з напрямків у Запорізькій області доводять зворотне – на полі бою усі міномети однаково корисні. Треба тільки грамотно їх застосовувати.

Звісно, усім хочеться, щоби на голови ворогів прилітало якнайбільше і великого калібру. Одначе, у кожного виду озброєння існує своя логіка, стратегія та умови використання. В умовах нинішніх бойових дій головна задача артилерії визначається у контрбатарейній роботі та зменшенні активності та популяції ворога на великих відстанях. Тобто, знищення пунктів управління, штабів, логістичних складів та порушення шляхів забезпечення. А от для тактичних завдань на рівні батальйонів та рот – успішно використовуються саме міномети, й при тому всіх калібрів.

Коли формувались підрозділи територіальної оборони, великі 120 мм міномети (2Б11 чи «Молот») вже були на озброєнні великих механізованих чи мотопіхотних бригад, тому 60 та 82 мм міномети підсилюють наші підрозділи на усіх ділянках фронту. І на одному з напрямків у Запорізькій області нам вдалося «впіймати» один з таких розрахунків під час бойової роботи по ворогу.

За словами бійця і командира розрахунку такого 82 мм міномета: «Ми спокійно можемо вразити вогневу точку в найближчих російських окопах. Розгортаємось та ефективно працюємо на 2 кілометри. Падаюча міна навіть біля ворога – це завжди страшно, тому наші міномети ще й постійний психологічний вплив на ворога. Росіяни постійно відчувають під час нашої роботи, що у них на цій землі тільки один варіант – в землю».

А про те, як 60мм міномет МП-60 зупинив колону ворога на початку повномасштабного наступу рф читайте в наступному матеріалі

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Папірці» проти хаосу: кадровик з позивним «Вердикт» — про непомітну, але вирішальну роботу в армії

«Папірці» проти хаосу: кадровик з позивним «Вердикт» — про непомітну, але вирішальну роботу в армії

Військовослужбовець відділення персоналу на псевдо «Вердикт» розповів про невидиму для більшості бійців роботу кадрової служби, пояснивши, що правильний документообіг є основою функціонування армії — від нього залежать і зарплати військових, і виплати родинам загиблих, і майбутній статус ветеранів.

«Трофейні плащі дійсно якісні» — поблизу Куп’янська ворожа піхота повзе під прикриттям антитепловізійних накидок

«Трофейні плащі дійсно якісні» — поблизу Куп’янська ворожа піхота повзе під прикриттям антитепловізійних накидок

На Куп’янському напрямку ситуація залишається складною. Ворог постійно тисне на логістичні шляхи Сил оборони БПЛА та артилерією. Намагається дистанційно їх мінувати. Також росіяни продовжують наступальні дії, використовуючи тактику малих груп.

Масований удар по енергетиці: Уряд повідомив, коли відновлять світло та воду

Масований удар по енергетиці: Уряд повідомив, коли відновлять світло та воду

В Уряді провели нараду щодо ліквідації наслідків одного з найбільших комбінованих ударів по енергетичній інфраструктурі, під час якого ворог застосував значну кількість балістичних ракет.

Удар по Слов’янську: загинула людина, 11 поранених — росіяни знову атакували Донеччину

Удар по Слов’янську: загинула людина, 11 поранених — росіяни знову атакували Донеччину

Протягом минулої доби російські війська 15 разів обстріляли населені пункти Донеччини. Внаслідок атак одна людина загинула, ще 11 дістали поранення. Найбільших руйнувань зазнали Слов’янськ і Костянтинівка.

Наслідки російського обстрілу в Києві: перебої з водою та світлом, є зміни в роботі метро

Наслідки російського обстрілу в Києві: перебої з водою та світлом, є зміни в роботі метро

Вночі Київ пережив комбіновану атаку в кілька хвиль, ворог застосував дрони і ракети. Росіяни вдарили по житловій забудові і обʼєктах критичної цивільної інфраструктури.

Майже 500 ракет і дронів: Сили ППО відбили масований удар, знищивши 420 цілей, зокрема «Кинджал»

Майже 500 ракет і дронів: Сили ППО відбили масований удар, знищивши 420 цілей, зокрема «Кинджал»

У ніч на 10 жовтня російські війська завдали масованого комбінованого удару по Україні, запустивши 497 ракет і дронів, із яких силам протиповітряної оборони вдалося збити або подавити 420 повітряних цілей, включно з аеробалістичною ракетою «Кинджал».

ВАКАНСІЇ

офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

Санінструктор

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої та інформаційної політики

від 25000 до 25000 грн

Гостомель

Гостомельська селищна військова адміністрація Бучанського р-ну Київської обл.

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

--- ---