ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українські дипломати вимагають від ООН припинити фінансування рф

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Квітня 2022, 7:20

Українські дипломати домагаються від ООН «припинити фінансування російської агресії» шляхом закупівлі російських товарів та послуг.

Про це повідомляє CBS News,  передає Укрінформ.

Україна звернулася до керівництва ООН із проханням «негайно призупинити співпрацю ООН з росією щодо неосновних закупівель», проте отримала незадовільну відповідь.

«Якщо ви купуєте товари та послуги в російських компаній, ви підтримуєте їхні воєнні зусилля», – заявив виданню Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

З 2014 року, коли путін розпочав своє перше вторгнення в Україну, ООН витратила на російські товари та послуги щонайменше 2,5 млрд доларів. Тільки за 2020-й (останній рік, за який є дані) закупівлі ООН у росії обчислювалися 272 млн доларів. На ці гроші купується широкий спектр товарів – від продовольства для гуманітарної допомоги до вертольотів для місій з підтримання миру.

В офіційному листі, надісланому керівництву ООН у березні, делегація України попросила «негайно призупинити всі неосновні закупівлі ООН в рф».

За словами речника Генсека Стефана Дюжарріка, ООН відповіла на лист, пояснивши, що закупівлі ООН визначаються «на основі найкращого співвідношення ціни та якості, справедливості, чесності й прозорості, а також ефективної міжнародної конкуренції», і що решта чинників до уваги не беруться.

Дюжаррік сказав, що порядок витрачання коштів ООН встановлено Генеральною Асамблеєю, і для його зміни потрібна нова резолюція ГА. Водночас Кислиця зазначив CBS News, що відповідь ООН була «незадовільною з політичного погляду й сумнівною – з морального».

У неділю шість колишніх українських дипломатів, включаючи ексдиректора із закупівель ООН та експослів, також надіслали лист із закликом до ООН припинити всі закупівлі в росії.

«Припиніть фінансувати російську агресію через економічні можливості ООН», – ідеться в листі, отриманому ексклюзивно CBS News.

Автори листа вказують на голосування Генеральної Асамблеї минулого тижня за усунення росії з Ради з прав людини ООН. «Коли є політична воля, є можливість вчинити правильно», – написали вони.

Згадавши суму, яку ООН заплатила росії за товари та послуги після вторгнення путіна у 2014 році, ексдипломати зазначають: «На тлі глобальних економічних санкцій така «щедрість» викликає подив».

У листі наголошується, що в той час, як Євросоюз запроваджує санкції проти російської авіації у зв’язку з війною в Україні, «Секретаріат ООН продовжує розробляти нові замовлення російським підрядникам».

Кислиця підтвердив кореспондентові Укрінформу, що надсилав такий лист керівництву ООН.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

9 жовтня силами та засобами Угруповання Десантно-штурмових військ спільно з військовими частинами та підрозділами 1 корпусу Національної гвардії України «Азов», а також суміжниками було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

Армія FM презентувала новий телевізійний проєкт «Хроніки боліт». Це аналітична програма, яка показує сучасну росію без кремлівської пропаганди.

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмовуіз Премʼєр-міністром Канади Марком Карні.

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

На полігоні у Великій Британії українські військові під керівництвом румунських інструкторів відпрацьовують бій у міській забудові.

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Ворог спробував здійснити масований штурм на Костянтинівському напрямку, але зазнав невдачі.

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Президент України Володимир Зеленський повідомив про дипломатичні успіхи щодо розвитку і впровадження антиросійських санкцій.

ВАКАНСІЇ

Старший оператор протитанкових ракетних комплексів

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Оператор ПТРК 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Стрілець

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Бойовий Медик Підрозділу

від 20000 до 120000 грн

Обухів, Київська область

Оператор взводу зв’язку

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Командир міномета

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

--- ---