ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

14 березня – День українського добровольця

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Березня 2022, 8:34

Не заради орденів, а за покликом сердець взялися у 2014 році за зброю тисячі українців, коли над Україною нависла смертельна загроза. Вони стоять на смерть заради перемоги сьогодні… Разом ми нездоланна сила.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям.

Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України.

До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.

«З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», – йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора роки знадобилося стрільцям та австрійському командуванню щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС. Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни. Згодом Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – початку пішли на майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак.

Наразі добровольці беруть активну участь у  нинішній російсько-українській війні, захищають країну від визволителів, «руського мира» і здобувають перемогу кров’ю і потом.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ворог атакував Харків та область: серед постраждалих дитина

Ворог атакував Харків та область: серед постраждалих дитина

Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали м. Харків і 4 населені пункти Харківської області.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Запорізька область під обстрілами окупантів: пошкоджено об’єкти інфраструктури

Запорізька область під обстрілами окупантів: пошкоджено об’єкти інфраструктури

Упродовж минулої доби окупанти завдали 570 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області.

Президент анонсував активні переговори в Берліні та нові санкції проти «тіньового флоту» рф

Президент анонсував активні переговори в Берліні та нові санкції проти «тіньового флоту» рф

Президент України Володимир Зеленський заявив про підготовку до ключових міжнародних зустрічей у Берліні, нові санкції проти російського «тіньового флоту», наслідки російських ударів і повернення українців з-за кордону.

Сили оборони відбили 44 ворожі атаки на Покровському напрямку — Генштаб

Сили оборони відбили 44 ворожі атаки на Покровському напрямку — Генштаб

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 154 бойових зіткнення. Українські захисники стійко стримують натиск окупантів, завдаючи ворогу значних втрат.

Танк, артсистеми й засіб ППО: у Генштабі ЗСУ назвали бойові втрати рф за добу

Танк, артсистеми й засіб ППО: у Генштабі ЗСУ назвали бойові втрати рф за добу

За минулу добу армія країни-агресора втратила сумарно 552 одиниці техніки та 710 окупантів.

ВАКАНСІЇ

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Костянтинівка

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Старший оператор відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Кулеметник

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Стрілець, помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Бухгалтер (військовий)

від 20000 до 20000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

--- ---