ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У столиці відбулись урочисті заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав та воїнів-афганців

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 15 Лютого 2022, 18:15

Сьогодні, 15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ої річниці виведення військ із Республіки Афганістан у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулися урочисті заходи, у яких взяли участь заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук, заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, учасники бойових дій на території інших державта члени їхніх сімей, представники громадських організацій з різних куточків держави.

– У 2014 році з початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно пішли на захист рідної землі від російських загарбників. Чимало ветеранів – учасників бойових дій на території інших держав зараз перебувають у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових відомств. І багато з них, на жаль, вже не повернуться із цієї війни, – звертаючись до учасників зустрічі наголосив заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук.

В ході зібрання присутні вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав та воїнів-афганців хвилиною мовчання.

– Від імені глави оборонного відомства хочу подякувати вам за гідне виконання свого військового обов’язку. Воїни-учасники бойових дій на території інших державу скрутну хвилину завжди підставляли плече один одному і підтримували нашу державу у різні часи. Ви стали справжнім прикладом міцного братерства та дружби. Ви й сьогодні є прикладом для нашої молоді, а ваш безцінний бойовий досвід необхідний для підготовки нинішніх військовослужбовців та патріотичного виховання майбутніх захисників Вітчизни. Ваші героїчні подвиги є прикладом мужності та вірності військовому обов’язку і назавжди залишаться у пам’яті українського народу, – звертаючись до учасників зустрічі наголосив Олександр Поліщук.

Виступаючи перед присутніми, Радник Президента України, Голова ГО «Всеукраїнська асоціації ветеранів Афганістану та АТО» Сергій Куніцин зачитав вітальну адресу від Глави держави і побажав присутнім міцного здоров’я та миру.

Сергій Куніцин повідомив, що близько 12 тисяч колишніх воїнів-учасників бойових дій на території інших держав брали участь також у захисті нашої держави на сході України від російського агресора, а 780 представників ще й до цього часу проходять службу і працюють у Збройних Силах України. Це і наукові співробітники, командири, вихователі та викладачі.

Також усіх присутніх привітали Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко.

Продовжились заходи святковим концертом за участю артистів Національного Президентського оркестру.

Довідково. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 і присвячено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
У ЗСУ розпочався черговий етап поглибленого вивчення МГП в рамках ініціативи DCAF

У ЗСУ розпочався черговий етап поглибленого вивчення МГП в рамках ініціативи DCAF

Днями, у рамках проєктної діяльності Женевського центру з питань урядування в секторі безпеки (DCAF) у військах (силах) розпочався черговий етап поглибленого вивчення норм міжнародного гуманітарного права (МГП) військовослужбовцями ЗС України.

Ворог атакував Чернігівщину: є постраждалий

Ворог атакував Чернігівщину: є постраждалий

Унаслідок атаки ворожих БПЛА зафіксовано пошкодження в Чернігові та Чернігівському районі.

«Дещо складно, коли в тебе вода під ногами» — на Харківщині підтопило кілька ворожих бригад

«Дещо складно, коли в тебе вода під ногами» — на Харківщині підтопило кілька ворожих бригад

Підрив дамби в Бєлгородській області рф може вплинути на інтенсивність ворожих атак на Південно-Слобожанському напрямку. Зокрема, ускладнити ворожу логістику.

Бої за Покровськ та Мирноград, «Птахи Мадяра» топлять окупантів, росіяни втратили КА-52: стрім

Бої за Покровськ та Мирноград, «Птахи Мадяра» топлять окупантів, росіяни втратили КА-52: стрім

За одну добу в Покровську ліквідували близько 40 росіян. У місті тривають бої з ворожими групами, яким вдалося просочитися. Цього разу росіяни змінили тактику: вони не накопичуються у схованках, а просуваються містом, щоб розпорошити сили нашої оборони та заблокувати логістику. Оборону Покровська посилили новими підрозділами — штурмовиками, артилерією та операторами дронів. Наразі про повний контроль над жодним із районів міста не йдеться.

Україна та Хорватія посилюють спільні оборонні спроможності

Україна та Хорватія посилюють спільні оборонні спроможності

Міністр оборони України Денис Шмигаль разом з Віцепрем'єр-міністром — Міністром оборони Хорватії Іваном Анушичем Лист про наміри щодо поглиблення оборонно-промислової співпраці.

Президент наказав розширити географію далекобійних ударів по рф

Президент наказав розширити географію далекобійних ударів по рф

У понеділок, 27 жовтня, Президент України Володимир Зеленський провів Ставку Верховного Головнокомандувача.

ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби, водій

від 20100 до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Бойовий медик взводу, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

сапер, радіосапер

від 25000 до 130000 грн

Згурівка, Київська область

Оператор відділення радіорозвідки

від 25000 до 55000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій-електрик такелажного відділення

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Військовослужбовець стрілець

від 20100 до 120100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---