ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Зроблено прогноз інтенсивності воєнних конфліктів у світі на 2022 рік

Новини Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 14 Січня 2022, 16:33

Традиційно на початку року Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» презентує видання «Індекс війни», в якому публікує підсумки моніторингу воєнних конфліктів у світі за минулий рік та прогнозує, як розгортатимуться події в майбутньому.

АрміяInform отримала від Центру «Індекс війни 2021» ще до того, як його презентація відбудеться 19 січня.

Методикою визначення індексу війни є розгляд наявних у світі конфліктів, що активно проявляються за період дослідження через низку індикаторів, які окреслюють сутність, перебіг конфлікту, його значення для регіональної та глобальної безпеки (зокрема аналізується інтерес у цих конфліктах з боку Росії, США, Китаю, Туреччини та інших країн), класифікуючи їх за рівнем напруги, від найбільш гарячих до протистоянь мінімального рівня.

Україна

Відкриває видання огляд російсько-української війни: події, інциденти, кількість потерпілих, гуманітарні наслідки, вплив на глобальні процеси, тенденції за рік.

На переконання експертів, у 2022 році Росія продовжуватиме здійснювати політику виснаження України, а через агентуру в Європі та Америці намагатиметься змінити підходи до розв’язання конфлікту на сході нашої держави. Мінські домовленості та Нормандський формат стануть абсолютно неефективними інструментами вирішення конфлікту, а військові дії, попри брязкання російською зброєю на кордонах з Україною, триватимуть у фазі низької ефективності.

Хоча, на думку експертів, загроза повномасштабного вторгнення залишатиметься на високому рівні й найбільшої активності варто очікувати з північного напрямку, зокрема з боку Білорусі. Також у 2022 році через катастрофічну нестачу питної води в Криму варто очікувати провокацій, зокрема військових, з боку окупованого півострова.

Війни у світі

  • Триває збройне протистояння між федеральним урядом Ефіопії та місцевою владою регіону Тиграй, що розпочалося 4 листопада 2020 року. У вересні США наклали санкції на Ефіопію. Це посилює ризики дрейфування країни в бік Росії та Китаю. Але цей процес може загальмувати посилення співпраці з Туреччиною.
  • Театр воєнних дій в Афганістані зазнав суттєвих змін через рішення американців про вивід військ. Нині тут формується нове поле загроз і можливостей для держав російсько-китайської сфери впливу. Аналітики НАЦ «УССД» прогнозують загрозливу ситуацію в колишніх радянських республіках Центральної Азії.
  • Друга карабаська війна, в якій переміг Азербайджан, звільнивши близько 8,2 тис. кв. км своєї території, не закінчилася підписанням мирної угоди. Найбільш імовірним сценарієм розвитку подій тут є продовження прикордонних конфліктів, хоча прямі переговори й нормалізація відносин між Баку та Єреваном можуть стати для Москви найгіршим варіантом розвитку подій.
  • Війна у Ємені триває з 2015 року. Після затишшя, пов’язаного з пандемією, бойові дії поновилися.
  • Збройна фаза війни в Південному Судані розпочалася з невдалої спроби перевороту 13 грудня 2013 року. Основний мирний документ було підписано 12 вересня 2018-го. Відтоді триває імплементація мирної угоди з періодичними сутичками між сторонами конфлікту. На 2022 рік у Південному Судані заплановані президентські вибори, які можуть спровокувати чергове загострення конфлікту.
  • З 2011 року в Сирії загинуло понад 400 тисяч людей, мільйони стали біженцями. Сирія залишається головним фактором напруги в регіоні, а президент Башар Асад протистоїть опозиційним групам, спираючись переважно на допомогу Росії та Ірану.
  • Також із 2011 року триває конфлікт у Лівії. За даними ООН, у країні перебувають 20 тисяч іноземних найманців, включаючи ПВК «Вагнер». Однією з важливих передумов миру є їхнє повне виведення. У 2022 році в Лівії мають відбутися президентські вибори, які можуть принести в країну довгоочікуваний мир.
  • Війна в Центральноафриканській Республіці триває спорадично з 2012 року. Переговори про припинення вогню всіляко підтримує Росія, активність якої в регіоні у 2021 році досягла максимуму. Але через це Росія дедалі частіше натикається на опір інших гравців, зокрема Франції та Туреччини.

Інші конфлікти

Експерти НАЦ «УССД» також аналізують прикордонні зіткнення, локальні конфлікти, воєнні перевороти, теракти, внутрішньополітичні кризи й дипломатичне протистояння у 2021 році. Кожен з цих конфліктів, безперечно, вартий уваги. Загалом читачі зможуть знайти у виданні чимало цікавої та корисної інформації. «Індекс війни 2021» буде розміщено у вільному доступі в інтернеті, одразу після презентації, що відбудеться 19 січня в Українському кризовому медіацентрі.

Участь у презентації планують узяти директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм НАЦ «УССД» Юрій Олійник, а також експерти-аналітики, які брали участь у зборі інформації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
3-тя штурмова вполювала росіян, ліквідація ворожих байкерів, окупант розводить руками: стрім
3-тя штурмова вполювала росіян, ліквідація ворожих байкерів, окупант розводить руками: стрім

Окупанти привели дрони до свого складу з боєприпасами. Розвідка батальйону Pentagon 225 ОШП вела ворожу групу на квадроциклі.

Україна готує нові безпекові угоди та розширення формату Drone Deal
Україна готує нові безпекові угоди та розширення формату Drone Deal

Україна розширює безпекову співпрацю з країнами Близького Сходу та готує нові домовленості, зокрема у форматі Drone Deal.

Пакет підтримки на 90 млрд євро і нові санкції проти рф: ЄС виконує домовленості з Україною
Пакет підтримки на 90 млрд євро і нові санкції проти рф: ЄС виконує домовленості з Україною

ЄС вже виконує домовленості щодо розблокування пакета підтримки для України обсягом 90 млрд євро на два роки й ухвалення нового санкційний пакет проти рф.

77-ма бригада ДШВ відпрацювала подолання водних перешкод в умовах високої активності ворожих БПЛА
77-ма бригада ДШВ відпрацювала подолання водних перешкод в умовах високої активності ворожих БПЛА

Підрозділи ДШВ провели тренування з подолання водної перешкоди в умовах постійної загрози з повітря.

«Переправа стала братською могилою» — на Краматорському напрямку з’явилася ворожа бронетехніка, її активно палять
«Переправа стала братською могилою» — на Краматорському напрямку з’явилася ворожа бронетехніка, її активно палять

На Краматорському напрямку ситуація все більш динамічна — відбуваються бронештурми.

Нагорода за 343 дні на позиціях: капітан Олексій Михайлов став Героєм України
Нагорода за 343 дні на позиціях: капітан Олексій Михайлов став Героєм України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» капітану Олексію Михайлову.

ВАКАНСІЇ
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Ужгород, Закарпатська обл/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Інженер з автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Бухгалтер (матеріальний стіл), військовослужбовець

від 23000 до 23000 грн

Дніпро

25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Ізяслав

Третій відділ Шепетівського РТЦК та СП

Гранатометник у військову частину А4935

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

--- ---