Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…
Високих результатів у службовій діяльності протягом першого півріччя 2021 року досягли фахівці військово-картографічної частини з Харкова. Цей невеликий колектив Командування Сил підтримки Збройних Сил України діє в інтересах частин різних силових відомств, розташованих в 10 областях, зокрема й у районі проведення операції Об’єднаних сил.
Так, протягом січня-червня 2021-го харківські картографи підготували до видання понад 20 номенклатурних аркушів топографічних карт різних масштабів, виконали величезний пласт роботи щодо топографо-геодезичних робіт із землеустрою земель оборони у 19 військових містечках тощо. Водночас харківські картографи успішно відпрацювали завдання з геопросторової підтримки частин Об’єднаних сил та направили на схід України понад 30 тисяч примірників топографічних та спеціальних карт різного масштабного ряду.
За словами командира військового частини підполковника Олександра Матющенка, особливої гордості заслуговує той факт, що його підлеглі вже майже на 70 % впровадили новітню технологію щодо підготовки до видання топографічних карт у програмному продукті ArcGIS на своїх робочих місцях. — Програмний продукт ArcGIS компанії ESRI незабаром пов’яже всі стратегічні галузі України, зокрема й військову сферу, — каже підполковник Олександр Матющенко. — Такий єдиний підхід дасть змогу заощадити державні кошти й поліпшить роботу командира будь-якого рівня. Адже, прибувши у визначений район, відповідна посадова особа в погонах матиме можливість скористатися спеціальним ресурсом і швидко отримає інформацію з геопросторової підтримки.
Підполковник додав, що їхній армійський колектив продовжує нарощувати можливості щодо оперативного забезпечення сил ООС — готує необхідний картографічний матеріал, оперативно доправляє майно до замовників тощо.
— За сім років російсько-української війни харківські картографи направили до району проведення АТО/ООС уже понад 2,6 мільйона примірників топографічних і спеціальних карт, різних фотопланів, фотосхем та іншу картографічну продукцію. Паралельно ми забезпечуємо проведення багатьох масштабних навчань у нашій державі із залученням іноземних військових. Зауважу, що останнім часом переважна більшість наших карт чи схем готуються до видання саме за стандартами НАТО з використанням світової геодезичної системи координат WGS-84. Таким чином, ми робимо свій вагомий внесок в реформування Українського війська, — уточнив підполковник Олександр Матющенко.
Значний фронт робіт у 2021-му подолали й фахівці відділення топогеодезичного забезпечення. Адже воїни цього підрозділу частини опрацювали близько 7000 гектарів земель оборонного призначення. Це є головним чинником збереження військового майна та протидії можливим корупційним проявам.
До речі, на початку року до лав цієї частини Командування Сил підтримки для подальшого проходження служби прибули молоді лейтенанти. Етап офіцерського становлення вони подолали доволі швидко й один з них вже перебуває в районі проведення операції Об’єднаних сил. Решта поки готується працювати у складі зведеної топогеодезичної групи штабу ООС.
— Найближчим часом, після проведення необхідних тендерних процедур, ми плануємо придбати декілька захищених від зовнішнього впливу технологічних продуктів з метою впровадження програмного продукту ArcGIS. Також до кінця року наші військовослужбовці проведуть роботи з топогеодезичного забезпечення ще у близько 20 військових містечках і виконають низку завдань за призначенням, — поділився планами підполковник Олександр Матющенко.
Фото автора
@armyinformcomua
Бійці Державної прикордонної служби протягом доби продемонстрували високу ефективність у боротьбі з повітряними цілями, знищивши понад півтора десятка російських безпілотників на різних напрямках.
У Липецькій області росії під час тренувального польоту зазнав аварії винищувач-перехоплювач МіГ-31, поповнивши статистику втрат російської авіації.
У Києві чотири дні працював Третій міжнародний форум оборонних індустрій DFNC³ у рамках якого відбулися виступи керівництва держави та Міністерства оборони України, урядовців та були підбиті підсумки діяльності галузі ОВТ і намічені плани розбудови галузі, а також пройшли панельні дискусії.
Бійці «Sword Group» 3-го окремого полку Сил спеціальних операцій упродовж минулого місяця знищили близько 40 окупантів, які намагалися прорвати оборону.
Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо учасників корупційної схеми в Одеській області, які за гроші організовували оформлення «непридатності» чоловіків до військової служби.
На Лиманському напрямку пілот батальйону «Signum» продемонстрував майстерність керування FPV-дроном, пролітаючи крізь густі хащі осіннього лісу, щоб знайти та знищити російських окупантів, які намагалися сховатися від українських очей.
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
121 окрема бригада територіальної оборони
від 20000 до 75000 грн
Житомир
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 20000 до 120000 грн
Київ
118 окрема механізована бригада
Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…