Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Уже розпочався літній сезон, і багато воїнів планують відпочинок як для себе, так і для своїх родин. Де можуть нині оздоровитися ветерани і що для цього потрібно, розбирався кореспондент АрміяInform.
Чи вистачить 15 000 гривень на санаторно-курортне лікування
Кожен ветеран війни відповідно до законодавства має право один раз на рік скористатися безкоштовною путівкою на санаторно-курортне лікування, термін якого становить у всіх санаторіях України — 21 день. Утім, є максимальна сума, яка визначена наказом Міністерства у справах ветеранів України «Про встановлення граничної вартості санаторно-курортної путівки (ліжко-дня) у 2021 році».
Так, для учасників бойових дій вона становить 15 015 гривень (715 гривень за один ліжко-день), для інвалідів війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС — 13 062 гривні (622 гривні за один ліжко-день).
Тобто кожен ветеран, який перебуває на обліку, може надати мінімальний пакет документів та рахунок-фактуру до органів соцзахисту населення за місцем свого проживання в межах затвердженої граничної суми і оздоровитися у будь-якому санаторії. Проте це не стосується військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які обслуговуються в санаторіях міністерств та відомств за місцем проходження військової служби.
Гірська місцевість Закарпаття або узбережжя моря: що обиратимуть ветерани?
Психологічна реабілітація українських захисників регламентується Постановою Кабінету Міністрів України. З цього року її разом з воїном може пройти безкоштовно і його дружина (чоловік). Пакет документів, що надає ветеран війни — це копії паспорта, коду, пільгового посвідчення, довідок про участь в АТО/ООС та копії паспорта і коду дружини та свідоцтва про шлюб —у разі проходження психологічної реабілітації з дружиною. Її термін — 18 днів.
Відшкодування коштів за проїзд до місця проведення психологічної реабілітації та у зворотному напрямку здійснюється на підставі наданих квитків лише ветеранам.
Як повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України, якщо відпустки для проведення реабілітації подружжя неможливо поєднати, оздоровлення може пройти окремо кожен член родини на підставі вищезазначених документів.
Перелік санаторіїв, у яких можна пройти психологічну реабілітацію в кожній області різний і щорічно змінюється.
За інформацією Управління соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, у цьому році для ветеранів Чернігова вже затверджено 4 санаторії, де можна пройти психологічну реабілітацію. Це санаторій «Токарі», що на Сумщині, який профілюється на лікуванні органів руху, нервової системи, травлення, порушення обміну речовин. Для тих, кому подобається гірське повітря — санаторій «Верховина», що на Закарпатті, він розташований у мальовничій гірській місцевості, на висоті 600 метрів над рівнем моря, неподалік відомого озера Синевір. Серед санаторіїв, які розташовані поблизу узбережжя Чорного моря — це «Борисфен», що в місті Очаків Миколаївської області, та санаторій «Орізонт», що в Сергіївці Одеської області. Водночас спеціалісти управління вищезгаданого департаменту направлять документи на погодження щодо проходження психологічної реабілітації в санаторіях «Золота нива» та імені Сергія Лазо, які розташовані в селищі Сергіївка, що на Одещині.
Враховуючи, що вже розпочався літній сезон, більшість ветеранів прагнуть потрапити на психологічну реабілітацію все ж таки на море.
— Торік були на реабілітації з родиною в санаторії «Золота нива», дуже сподобалося. Цього року в липні поїдемо також туди, але санаторій обрали імені Сергія Лазо. Позитивним моментом є те, що з цього року можна і дружині оздоровитися безкоштовно, тож зекономимо трохи коштів, — зазначив учасник бойових дій В’ячеслав Кудрик з Київщини.
@armyinformcomua
Керівник ГУР МОУ Кирило Буданов доповів Президенту України Володимиру Зеленському про деталі підготовки спеціального заходу для звільнення цивільних, які перебували в Білорусі.
Пілоти прикордонного підрозділу безпілотних авіаційних систем «Фенікс» 11 грудня встановили свій внутрішній рекорд — 109 уражених окупантів.
Сили оборони України контролюють північ Покровська і проводять штурмові рейди на південь від залізниці.
Протягом минулої доби під вогнем перебували 5 населених пунктів Донеччини, внаслідок чого троє людей загинуло, ще семеро — дістали поранення.
Бійці 1-го батальйону 63-ї механізованої бригади прикинулись росіянами, щоб захопили в полон двох окупантів.
У Львові відбулося відкриття офісу Центру рекрутингу Десантно-штурмових військ.
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…