ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Музичне прочитання «Заповіту» у виконанні гурту «Святовид»

MilitaryArt
Прочитаєте за: < 1 хв. 9 Березня 2021, 15:35

Вірш «Заповіт» («Як умру то поховайте») − один з найулюбленіших і найбільш поширених в Україні віршів Тараса Шевченка, який після смерті поета став народною піснею- гімном.

І саме сьогодні, в день народження Великого Кобзаря, фольклорний гурт «Святовид» (Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України) та соліст Сергій Пеньковець потішили своїх численних шанувальників новою музичною версією «Заповіту», який став квінтесенцією всієї творчості Тараса Григоровича.

А чи знали ви, що «Заповіт» став основою для музичних творів багатьох композиторів. Ще в 60-ті рр. XIX ст. цей віршований текст поклали на музику київський композитор М. Лисенко та галицький − М. Вербицький. Та найбільшої популярності набула мелодія полтавського учителя музики Г. Гладкого, яка вперше зазвучала на початку 70-х рр. XIX ст. (ноти вперше опублікував полтавець М. Маркевич 1909 р. з позначкою «музика Г-го»).

Із 1868 року Україною поширилася традиція слухати спів «Заповіту» стоячи.

«Заповіт» перекладений близько 150 мовами народів світу та належить до шедеврів світової поезії.

А в 2008 році в будинку, де Тарас Шевченко написав своє поетичне послання, відкрито Музей «Заповіту».

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Під постійними обстрілами — евакуювали останніх мешканців з околиць Часового Яру

Під постійними обстрілами — евакуювали останніх мешканців з околиць Часового Яру

Бійці 24-ї механізованої бригади імені короля Данила врятували трьох цивільних мешканців, які до останнього залишались в селищі Стінки поблизу Часового Яру.

На Сумщині спалили цілу колону російських квадроциклів

На Сумщині спалили цілу колону російських квадроциклів

Оператори БПЛА 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ під час оборони Сумської області знищують ворожий транспорт та піхоту.

Президент відвідав наших поранених, які відновлюються у Нідерландах

Президент відвідав наших поранених, які відновлюються у Нідерландах

Володимир Зеленський зустрівся з нашими воїнами, які відновлюються після поранень у нідерландському військовому реабілітаційному центрі Аарденбург.

Ворожих мотоциклістів спочатку перетворили на піхоту, а потім на мерців

Ворожих мотоциклістів спочатку перетворили на піхоту, а потім на мерців

Бійці 2-го механізованого батальйону30-ї механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького відбили спробу російського штурму на мотоциклах.

На Донеччини спалили ворожі РСЗВ, бронемашину та наземний дрон

На Донеччини спалили ворожі РСЗВ, бронемашину та наземний дрон

Прикордонники підрозділу «Фенікс» на Торецькому напрямку знищили ворожий БТР-70, РЗСВ «Тип-63», наземний роботизований комплекс та гармату.

Обікрав військовослужбовця — у Дніпрі засуджено місцевого жителя

Обікрав військовослужбовця — у Дніпрі засуджено місцевого жителя

Прокурори довели вину 40-річного місцевого мешканця у вчиненні крадіжки, незаконному заволодінні документами та несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем (ч. 4 ст. 185, ч. 1 ст. 357, ч. 1 ст. 361 КК України).

ВАКАНСІЇ

Водій-хімік

від 17000 до 25000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Санітарний інструктор, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Оператор РЕР

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

Третя окрема штурмова бригада ЗСУ

водій-електрик висока заробітна плата

від 25000 до 130000 грн

Київ, Київська область

Психолог, діловод служби

від 21000 до 21000 грн

Житомир

Військова частина 3047 НГУ

--- ---