Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…
У курсантів третього курсу Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія» завершилось стажування на кораблях та у військових частинах Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Протягом місяця майбутні старшини вдосконалювали морську підготовку, ознайомлювалися з організацією корабельної служби, зокрема з матеріально-технічною базою кораблів національних ВМС, а також вивчали питання організації бойової, повсякденної діяльності та особливості несення вахтової служби і, що найважливіше, практикувалися виконувати обов’язки за відповідною посадою.
– Це важливий етап у навчальному процесі кожного курсанта, адже вони навчалися здатності ухвалювати самостійні рішення під час виконання службових завдань на посадах техніків груп та старшин команд, тобто на тих посадах, де вони служитимуть після випуску. І зазначу, що це їм добре вдалося. Доказом тому є позитивні відгуки від командирів, де курсанти проходили стажування, – розповів заступник начальника Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія» з морально-психологічного забезпечення – начальник групи з морально-психологічного забезпечення капітан 2 рангу Микола Фіялковський.
Також він зазначив, що високий рівень підготовки старшин національного флоту дозволяє їм у майбутньому не лише виконувати обов’язки за посадою. Окрім цього, у разі відсутності офіцера, вони без проблем можуть його замінити. А все тому, що за час навчання курсанти проходять всі етапи підготовки: від матроса до старшини команди, де здобувають необхідний досвід умілого керівництва підрозділами.
Варто додати, що курсанти-моряки не лише щоденно підвищували свої навички з навігації, організації служби в морі та в пункті базування, а й брали участь у тренуваннях у складі корабельних бойових розрахунків, відпрацьовували елементи з боротьби за живучість корабля та виконували завдання згідно зі штатним розписом на інших навчаннях тощо.
Уже за місяць на курсантів чекають державні іспити та випуск, після чого старшини поповнять ряди корабельного складу ВМС України. Що цікаво, переважна більшість виявила бажання проходити службу на тих кораблях, на яких стажувалися.
@armyinformcomua
Туреччина офіційно представила свою першу гіперзвукову балістичну ракету Tayfun Block 4 в рамках Міжнародного виставкового заходу оборонної промисловості (IDEF) 2025 у Стамбулі.
На Закарпатті врятували військовозобов’язаного чоловіка, який ледь не загинув, намагаючись переплисти Тису, щоб незаконно потрапити до Румунії.
Однією з головних переваг українських важких бомберів типу Vampire є здатність нести потужні заряди, які здатні не лише вражати цілі підрозділи російських піхотинців, а й знищувати будь-яке укриття, в якому ті спробують сховатися.
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді показав пораненого російського штурмовика, який перед своєю смертю вирішив пообійматися з українським FPV-дроном.
На Північно-слобожанському напрямку екіпажі розвідувально-ударних дронів 73-го морського центру Сил спеціальних операцій системно знищують широкий спектр ворожих цілей — від дронів-«ждунів» і артилерії до засобів радіоелектронної боротьби та складів боєприпасів.
Президент України Володимир Зеленський упевнений, що далекобійні удари по російських стратегічних об’єктах створюють умови для наближення миру.
від 20100 до 60300 грн
Кривий Ріг
Інгулецький ОРТЦК та СП
Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…