ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

За 6000$ обіцяв організувати незаконне зняття з військового обліку або бронювання: затримали киянина

Новини
6 Серпня 2026, 13:37
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Затриманий стоїть, а правоохоронець тримає його за руку
Фото Київської міської прокуратури

Повідомлено про підозру 23-річному чоловіку, який за гроші пропонував допомогу військовозобов’язаному, який не хотів служити.

Про це повідомила 6 серпня Київська міська прокуратура.

За її даними, чоловік обіцяв допомогу у фіктивному працевлаштуванні на підприємство оборонно-промислового комплексу, працівники якого підлягають бронюванню від мобілізації.

Як ще один варіант ухилення від мобілізації чоловік запропонував «клієнту» допомогу у знятті з військового обліку, запевняючи, що він має для цього потрібні зв’язки, і проходити ВЛК не доведеться.

Свої послуги підозрюваний оцінив у $6000. За грошима організатор схеми пішов не сам, а використав для цього водія таксі, якого чекав поруч.

Його дії кваліфіковано як одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, пов’язане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.3 ст.369-2 КК України).

Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у майже 200 тис. грн.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.


Найбільше ворожих атак зафіксовано на Покровському та Слов’янському напрямках
Найбільше ворожих атак зафіксовано на Покровському та Слов’янському напрямках

Протягом минулої доби між українськими військами та окупаційними силами рф відбулося 204 бойові зіткнення, найбільше — на Покровському та Слов’янському напрямка

Ворог атакував Україну 133 ударними БПЛА, 11 з яких вдалося перехопити — Повітряні Сили ЗСУ
Ворог атакував Україну 133 ударними БПЛА, 11 з яких вдалося перехопити — Повітряні Сили ЗСУ

У ніч на четвер, 13 серпня, російські окупанти запустили по Україні понад 130 ударних безпілотників.

Ворог втратив понад 1300 солдатів та пів сотні артсистем — Генштаб ЗСУ
Ворог втратив понад 1300 солдатів та пів сотні артсистем — Генштаб ЗСУ

За минулу добу втрати армії країни-агресора становлять 1280 солдатів та три танки.

Не чекати критичної точки: як у 199-му навчальному центрі працюють із причинами СЗЧ
Не чекати критичної точки: як у 199-му навчальному центрі працюють із причинами СЗЧ

Перші дві доби у військовій частині можуть багато в чому визначити, як військовослужбовець почуватиметься і діятиме надалі.

ВАКАНСІЇ
Olx Командир міномета 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 54000 грн

Степанівське, Сумська область

Senior Data Analyst

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

Olx Офіцер запасу морського напрямку

від 30000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Мінометник, оператор, навідник

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

WorkUa Молодший інспектор прикордонної служби у Білгород-Дністровський

від 21000 до 30000 грн

Білгород-Дністровський

Державна прикордонна служба України

Olx Командир відділення 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область