ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Коригував удари по Києву 24 травня: СБУ затримала по гарячих слідах 18-річного місцевого мешканця

Важливі новини Новини
25 Травня 2026, 18:25
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Співробітник СБУ поряд із затриманим у коригуванні удару по Києву 24 травня
Затриманому загрожує довічне ув'язнення

Затримано підозрюваного у коригуванні однієї із наймасштабніших повітряних атак росіян по Києву в ніч на 24 травня.

Про це заявили у Службі безпеки України.

«Фігуранта затримали наступного дня після кривавого обстрілу столиці, коли він проводив дорозвідку поблизу об’єкта Міноборони та з’ясовував наслідки ворожих „прильотів“. Зібрані дані агент планував у режимі реального часу передати куратору з рф для підготовки нових та коригування повторних ударів по місту», — розповіли у СБУ.

Як повідомляється, зловмисником виявився 18-річний киянин, який потрапив до уваги російських спецслужбістів, коли шукав «легких заробітків» у Telegram-каналах.

«Орєшнік», «Циркони» та балістика: комбінована атака на Київ коштувала росіянам $361 млн
«Орєшнік», «Циркони» та балістика: комбінована атака на Київ коштувала росіянам $361 млн

За даними слідства, після вербування ворожий агент виїжджав у передмістя столиці, де на Google-карті позначав транспортні коридори, якими переганяють військову техніку ЗСУ.

«Це було перевірочним завданням, після якого фігуранту доручили фіксувати наслідки комбінованої атаки по Києву і „доповісти“ рашистам. Співробітники СБУ задокументували, як агент прибув до одного з об’єктів Міноборони, щоб з’ясувати про його зовнішній стан після нічного удару. На місці події у затриманого вилучено смартфон із підготовленими агентурними звітами з детальним описом наслідків обстрілу», — йдеться у повідомленні.

Стосовно затриманого розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомляла АрміяInform, унаслідок російського удару по Україні у ніч на 24 травня чотири людини загинули і близько 100 людей постраждали.

Українці змогли нейтралізувати головну перевагу Путіна, перемога у їхніх руках — The Telegraph
Українці змогли нейтралізувати головну перевагу Путіна, перемога у їхніх руках — The Telegraph

Всіх окупантів ліквідовано: НРК з кулеметами успішно штурмували ворожу позицію
Всіх окупантів ліквідовано: НРК з кулеметами успішно штурмували ворожу позицію

Стрімкий розвиток безпілотних технологій вже зараз дозволяє Силам оборони захоплювати ворожі позиції без залучення піхоти.

Україна відкриває секрети російської зброї: TrophyLab уже отримала понад 300 заявок
Україна відкриває секрети російської зброї: TrophyLab уже отримала понад 300 заявок

На реєстрацію в Єдиному веб-порталі досліджень техніки противника — платформі TrophyLab — уже подано понад 300 заявок.

Нора стала могилою: довгі ноги видали окупанта
Нора стала могилою: довгі ноги видали окупанта

Російський окупант намагався сховатися від українського дрона в імпровізованій норі, але власне укриття його й видало.

Ротації мають відбуватися вчасно, життя воїнів важливіше за «лінії на карті» — Олександр Сирський
Ротації мають відбуватися вчасно, життя воїнів важливіше за «лінії на карті» — Олександр Сирський

По Збройних Силах загалом є близько двох десятків воїнів, котрі залишаються на передовій без ротації 200 діб і довше.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Оператор, лінійний наглядач відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

WorkUa Стрілець-санітар

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

RobotaUa Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 120000 грн

Київ

118 окрема механізована бригада

RobotaUa Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Надвірна

Косівський РТЦК та СП

Olx Водій-машиніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

RobotaUa SMM-менеджер 22 ОМПБ

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр