ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Три місяці — і на позиціях»: сапери отримали 20 канадських MRAP для розмінування під загрозою дронів

Новини
20 Травня 2026, 15:43
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Підрозділи гуманітарного розмінування отримали нову партію канадських бронемашин Roshel Senator MRAP.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Постачання відбулося в межах співпраці з Коаліцією з розмінування.

У Міноборони наголосили, що техніка надходить на тлі зростання загрози від дронів у районах виконання завдань.

Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-майор Олександр Яковець зазначив, що захист особового складу сьогодні залишається одним із головних пріоритетів.

Бронемашина Roshel Senator MRAP призначена для захисту екіпажу під час підривів на вибухових пристроях

За його словами, разом із Коаліцією з розмінування та виробником вдалося менш ніж за три місяці реалізувати проєкт постачання 20 сучасних MRAP.

Бронемашини отримали підрозділи гуманітарного розмінування. Вони мають протимінний захист, і підвищать безпеку під час очищення територій від вибухонебезпечних предметів.

Roshel Senator MRAP розробила канадська компанія Roshel. Машина має V-подібний корпус, який відводить ударну хвилю під час підриву, а також адаптована для роботи на бездоріжжі та у складних умовах.

Окремо в Міноборони зазначили, що саме український бойовий досвід вплинув на створення версії Senator MRAP із посиленим захистом.

Більше про характеристики машини та її можливості розповіли в Міністерстві оборони України.


Пам’яті капітана Юрія Костюкевича
Пам’яті капітана Юрія Костюкевича

Йшов у бій разом зі своїми підлеглими.

Уражено 9 артсистем та 39 точок вильоту дронів — СБС ЗСУ
Уражено 9 артсистем та 39 точок вильоту дронів — СБС ЗСУ

Протягом доби підрозділами угруповання Сил безпілотних систем уражено/знищено 1559 цілей противника.

Україна отримає від Франції ліцензії на виробництво ракет SCALP та ASTER
Україна отримає від Франції ліцензії на виробництво ракет SCALP та ASTER

Франція надасть Україні ліцензії на виробництво ракет ASTER для систем протиповітряної оборони SAMP/T та крилатих ракет SCALP.

У Запоріжжі 16 людей постраждали внаслідок російських авіаударів
У Запоріжжі 16 людей постраждали внаслідок російських авіаударів

Внаслідок ворожих атак по Запоріжжю та Запорізькому району постраждали 16 людей, зокрема одна дитина.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Водій (розрахунок БПЛА)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Olx Стрілець до 189 об ТрО 123 Обр ТрО

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Olx Номер обслуги 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

RobotaUa Водій-електрик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

RobotaUa Навідник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

Olx Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область