ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

У Харкові та на Черкащині викрили інтернет-агітаторів рашизму

Новини
16 Квітня 2026, 18:13
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Служба безпеки затримала ще двох агітаторів, які поширювали фейки російської пропаганди та виправдовували війну кремля проти України.

Про це повідомили в СБУ.

У Черкаській області викрито колишнього семінариста духовної семінарії УПЦ (МП) на розповсюдженні прокремлівських публікацій у фейсбуку. Фігурант входить до близького оточення митрополита Черкаської єпархії УПЦ (МП), якому СБУ вже оголосила 5 підозр.

За матеріалами провадження, на власній сторінці в цій соцмережі він заперечував повномасштабне вторгнення рф на територію нашої держави, вихваляв збройні угруповання рашистів та виправдовував їхні злочини, зокрема проти цивільного населення України.

У Харкові співробітники СБУ спільно з Державною прикордонною службою викрили продавчиню місцевого ринку, яка агітувала за підтримку кремлівського режиму.

Задокументовано, як фігурантка поширювала провокативний контент країни-агресора під час спілкування зі своїми знайомими в месенджерах та під час особистих зустрічей.

Також вона писала проросійські коментарі в соцмережах.

Ініційовані Службою безпеки лінгвістичні експертизи підтвердили злочини з боку обох фігурантів.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Зловмисникам загрожує до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській та Харківській областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.


Окупанта будуть судити за катування судді на Харківщині
Окупанта будуть судити за катування судді на Харківщині

Харківська обласна прокуратура передала до Балаклійського районного суду обвинувальний акт проти окупанта.

Українські захисники відбили 10 ворожих атак на Слов’янському напрямку
Українські захисники відбили 10 ворожих атак на Слов’янському напрямку

Від початку доби агресор 52 рази атакував позиції Сил оборони.

Система «Периметр» — інженери ГУР створили механізм спостереження, який замінив чатових
Система «Периметр» — інженери ГУР створили механізм спостереження, який замінив чатових

Інженер підрозділу «Крила» Департаменту активних дій ГУР з позивним «Осака» розповів про систему секторного спостереження власної розробки.

«Кримський рубильник вирує Півднем»: СБС уразили 13 енерговузлів
«Кримський рубильник вирує Півднем»: СБС уразили 13 енерговузлів

Підрозділи СБС протягом двох діб уразили ще 13 енергетичних об’єктів у тимчасово окупованому Криму та на інших захоплених росіянами територіях.

ВАКАНСІЇ
Olx Кухар, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Сержант із матеріального забезпечення, військовослужбовець

від 23500 до 58500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

RobotaUa Командир стрілецького взводу

від 20000 грн

Київ

Військова частина А7039

Olx Навідник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

RobotaUa Бойовий медик

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Olx віськова служба за контрактом

від 20100 до 123000 грн

Харків, Харківська область

ПУБЛІКАЦІЇ
«СЗЧ — теж не вихід»: як «Ніка» знайшла бажану посаду і повернулася до війська
«СЗЧ — теж не вихід»: як «Ніка» знайшла бажану посаду і повернулася до війська

Саме такою можливістю скористалася військовослужбовиця 152-ї окремої єгерської бригади з позивним «Ніка». Про свій військовий шлях та повернення до війська вона розповіла кореспонденту АрміяInform. Бажання…