ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Українські військові поділилися воєнним досвідом на навчаннях НАТО

Новини
20 Березня 2026, 18:05
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Рука українського військового з нарукавним знаком та прапором України
Фото з сайту Міноборони

Захисники зі складу Спільного центру Україна-НАТО з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) взяли участь у навчаннях НАТО LOYAL LEDA 2026.

Про це повідомило 20 березня Міністерство оборони України.

Наші військові надали свою експертизу стосовно російської агресії проти України для зміцнення спільних оборонних зусиль.

Експертиза надавалася у сферах медичної підтримки, стратегічних комунікацій, цивільно-військового співробітництва.

LOYAL LEDA є командно-штабними навчаннями сил НАТО з широким використанням комп’ютерної та цифрової складової.

Їх ключова особливість — фокус на сценаріях використання Статті 5 Північноатлантичного договору, тобто колективної оборони НАТО.

Українські офіцери змогли поділитися досвідом з сотнями колег з країн НАТО. Навчання тривали протягом 10 днів у навчальному центрі Спільних сил НАТО в польському місті Бидгощ.

Було презентовано Військову медичну доктрину та підходи, які використовують українські медики на фронті під час евакуації поранених.

Сесія зі стратегічних комунікацій відпрацювала досвід України з підтримання суспільної єдності та протидії ворогу у поширенні дезінформації.

Участь українських військових також сприяла реалізації ширшої мети — посиленню взаємосумісності НАТО та України в рамках програми роботи JATEC на 2026 рік.

Як повідомляла АрміяInform, за рахунок щоденного використання знижок на базові витрати — від пального до доставки та покупок, військові зекономили мільярд гривень.


В Криму знищили бомбардувальник СУ-24, атака на флот росіян, розмінування роботами: стрім
В Криму знищили бомбардувальник СУ-24, атака на флот росіян, розмінування роботами: стрім

Дрони бойових водолазів «Омеги» атакували бомбардувальник росіян.

15 років тюрми отримали агенти рф, які палили об’єкти Укрзалізниці на Житомирщині
15 років тюрми отримали агенти рф, які палили об’єкти Укрзалізниці на Житомирщині

по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще двоє агентів рф, яких СБУ викрила у січні 2025 року на підпалах об’єктів Укрзалізниці.

Шпигував у формі ЗСУ: на Сумщині засудили ворожого агента
Шпигував у формі ЗСУ: на Сумщині засудили ворожого агента

Суд визнав винним 45-річного жителя Сумської області за фактом вчинення державної зради в умовах воєнного стану.

«Змій застрелився» — перехоплення ГУР показало морально-психологічний стан окупантів на Запоріжжі
«Змій застрелився» — перехоплення ГУР показало морально-психологічний стан окупантів на Запоріжжі

Російське гарматне м’ясо на Запорізькому напрямку знаходиться у вкрай пригніченому морально-психологічному стані.

ВАКАНСІЇ
Olx офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

RobotaUa Розвідник-мінер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Olx Номер обслуги 5 ОШБр

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Військовий капелан

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

WorkUa Водій категорії В, С, Е

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

Olx Мінометник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область