ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шестеро врятованих з Куп’янська: поліцейські повідомили деталі про евакуацію містян

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Березня 2026, 9:49
На аеророзвідувальному кадрі видно ділянку дороги, де група цивільних людей іде пішки повз пошкоджену або покинуту військову техніку. Зображення має характерну розмітку прицілу дрона, що свідчить про спостереження з безпілотника за переміщенням людей на відкритій місцевості.
Скриншот з відео Національної поліції України

Днями поліцейські евакуювали з Куп’янська шістьох місцевих мешканців, яким довелося виходити з міста пішки, подолавши близько 20 кілометрів.

Про деталі евакуації в ексклюзивному коментарі АрміяInform розповів командир зведеного загону поліцейських Головного управління Національної поліції в Харківській області, який виконує завдання в Куп’янську.

— До складу зведеного загону входить стрілецький батальйон і полк поліції особливого призначення. Ми виконуємо виключно бойові завдання, але все ж погони поліцейських і шеврони наші спонукають нас виконувати також завдання поліції.

У цьому аспекті зараз наше основне завдання — це допомога цивільним й організація евакуації. Ми вже пів року, від початку операції з визволення Куп’янська, перебуваємо в місті й виконуємо, зокрема, також цю роботу.

Контакти мого штабу в Куп’янську відомі всім відповідним представникам Сил оборони, тож з будь-яких питань щодо здійснення саме поліцейських місій вони виходять із нами на контакт.

Наші колеги із Сил оборони знають, що ми поліцейські, тому з усіма питаннями щодо організації гуманітарних місій, здійснення евакуації звертаються насамперед саме до нас, — сказав він.

Як повідомляла АрміяInform, днями поліцейські евакуювали з Куп’янська шістьох місцевих мешканців, яким довелося виходити з міста пішки, подолавши близько 20 кілометрів.

— До нас звернулися представники 425-го окремого штурмового полку «Скеля». Вони перестріли кількох людей, які звернулися з проханнями про евакуацію. Оскільки зазвичай з такими питаннями звертаються до нас, так було і цього разу.

Ситуація була така, що забрати людей за допомогою транспорту там, де вони перебували, було дуже небезпечно, практично неможливо. Тому ми запропонували вивести їх за допомогою дрона зі світловим маячком до безпечної точки, і вже звідти забрати автомобілем.

Підняли «мавік», на якому вмикали час від часу світло, і повели людей по максимально безпечному маршруту. Потім під’їхали, забрали їх автомобілем, надали необхідну допомогу і доставили в райвідділок. А далі вже передали волонтерам, які мають змогу допомогти евакуйованим, — повідомив захисник.

Загалом цього разу вдалося евакуювати шістьох осіб — трьох жінок та трьох чоловіків.

Подібні евакуації є звичними для поліцейських зведеного загону і відбуваються майже щодня.

А часом доводиться проводити і значно складніші. Наприклад, нещодавно поліцейські евакуювали за допомогою дрона людей, які не могли пересуватися самостійно.

Кожен такий порятунок людей з лінії вогню — небезпечна місія, яка вимагає високого професіоналізму та неабиякої сміливості.

Раніше АрміяInform повідомляла, що позбавлення російських окупантів змоги користуватися терміналами Starlink змусило їх повернутися до застарілих і значно менш ефективних технічних рішень. Це дозволило українським захисникам ще ефективніше руйнувати систему зв’язку противника та полювати на ворожих пілотів БПЛА.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У Великдень українські бійці дозволили росіянам евакуювати тіла своїх бійців з поля бою

У Великдень бійці 24-ї механізованої бригади імені короля Данила дозволили росіянам евакуювати тіла своїх бійців з поля бою.

Робота на випередження: наші бійці знищили 10 російських «ждунів»
Робота на випередження: наші бійці знищили 10 російських «ждунів»

Українські дронарі знищили десять російських безпілотників, які чекали у засідці.

«Пес вже згнив і на порозі чекає на свого господаря»: боєць «Бронсон» рятує тварин на фронті
«Пес вже згнив і на порозі чекає на свого господаря»: боєць «Бронсон» рятує тварин на фронті

Розвідник Lasar’s Group НГУ з позивним «Бронсон» рятує тварин від загибелі на фронті, а потім передає волонтерам.

«Потрібно, щоб мої діти жили у вільній країні»: Артем подолав 2000 кілометрів, щоб долучитися до ЗСУ
«Потрібно, щоб мої діти жили у вільній країні»: Артем подолав 2000 кілометрів, щоб долучитися до ЗСУ

Артем виїхав з окупованої росією території й подолав дві тисячі кілометрів, щоб долучитися до лав Збройних Сил України.

«Зрозуміла, що не зможу без військових, що це моє»: Надія стала військовим капеланом
«Зрозуміла, що не зможу без військових, що це моє»: Надія стала військовим капеланом

Надія — молодший лейтенант і військовий капелан 159-ї окремої механізованої бригади.

ВАКАНСІЇ
Військовий юрист

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Командир відділення, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Оператор взводу радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Зам. командира роти

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

Бухгалтер фінансової служби

від 20000 до 22000 грн

Чернівці

Військова частина 3113 НГУ

--- ---