ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Здебільшого це свіжі бійці, які нещодавно підписали контракти»: на Слов’янському напрямку росіяни штурмують новачками

Новини
26 Лютого 2026, 14:56
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Військовослужбовець у камуфляжі веде прицільний вогонь з автомата, просуваючись крізь густий дим. Обличчя частково прикрите, а навколо панує напружена атмосфера бойових дій.
Ілюстративне фото / джерело: 81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада ДШВ ЗСУ

На Слов’янському напрямку росіяни кидають у бій свіже поповнення, бійці якого сліпо вірять в ефективність наявних у них захисних та маскувальних засобів.

Про це під час стриму Армія TV розповів боєць роти безпілотних систем 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади з позивним «Калаш».

— Здебільшого це свіжі бійці, які нещодавно підписали контракти, і єдине, що їх мотивує — це гроші і для когось там свобода, бо більшість із них є колишніми ув’язненими російської федерації. Тому мотивація різна, але здебільшого це свіжі військовослужбовці, — сказав він.

Попри це, «Калаш» наголосив, що ворога в жодному разі не можна недооцінювати, адже російські штурмовики мотивовані і намагаються виконувати поставлені завдання.

— Вони під методами залякування або я не знаю, як їх там мотивують. Вони йдуть, виконують задачі, які перед ними стоять, намагаються виконувати задачі, які їм ставлять. І, в принципі, не можна недооцінювати противника, — підкреслив військовий.

Натомість, коментуючи застосування солдатами противника маскувальних і захисних засобів, «Калаш» скептично оцінив ефективність «пінгвіноподібних» пончо росіян.

— У них є надія на те, що це їм допомагає, що це ефективно. Я думаю, що їх переконують, що воно їм допомагає, і вони намагаються непомітно пересуватися, як вони вважають. Але це нам, в принципі, на руку, що вони користуються тими методами, які не є дієвими і допомагають нам швидше виявити та знищити, — сказав він.

Раніше АрміяInform повідомляла, що на Лиманському напрямку бійці Сил оборони полюють на стартові позиції ворожих дронарів.


«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою
«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою

Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.

Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  
Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  

Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.  

«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів
«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів

П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».

Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни
Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни

Володимир Зеленський затвердив Службі безпеки України 40-денну операцію впливу на державу-агресора, щоб спонукати росію до завершення війни.

ВАКАНСІЇ
Зовнішній пілот, оператор, безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 50000 грн

Житомир

115 ОБр Сил ТрО

Радіотелеграфіст

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Стаpший механік-водій, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Водій категорії B, C, військовослужбовець у Стрий

від 20500 до 50500 грн

Стрий

Військова частина А2847

Військовослужбовець Військової служби правопорядку

від 22000 до 60000 грн

Одеса

Південне територіальне управління Військової служби правопорядку