ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Президент про російські ретранслятори «Шахедів» у Білорусі: «Ми зробили все, щоб трьох-чотирьох їх уже не було»

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Лютого 2026, 14:40
Президент у своєму кабінеті
Володимир Зеленський під час розмови з журналістами білоруського видання «Дзеркало». Скрін з відео канала Президента

Володимир Зеленський розповів про те, як росіяни використовують білоруську територію для ударів по Україні.

Про це Президент заявив в інтерв’ю білоруському незалежному медіа «Дзеркало».

«Зараз Білорусь точно знає, що відбувається на її території. Вже не можна сказати, як мені раніше казав Лукашенко після початку повномасштабного вторгнення, що полетіли ракети, і вони тут давно стояли, і ми це не контролюємо.

Зараз ретранслятори сучасних дронів «Шахед» — це вже нова техніка, яка з’явилася на території Білорусі й допомагає вражати наших людей та енергетику. Бо саме завдяки цим ретрансляторам іде коригування.

Ми зробили все, щоб трьох-чотирьох їх уже не було. Ми мали це зробити, тому що Росія використовувала реактивні дрони, але не тільки через Білорусь. Вони йшли не тільки через їхню територію, вони йшли за технологічної підтримки, яка здійснюється з території Білорусі», — заявив Володимир Зеленський.

На його думку, наступний крок — це підготовка майданчика для розміщення «орєшніка» на території Білорусі.

«Це все про нові кроки, а не про старі, які не залежали від Лукашенка, як він про це говорив. Зараз це точно залежить від нього. І тому ми перебуваємо зараз у такому моменті, коли, на мій погляд, білоруси повинні розуміти всі ризики», — попередив Володимир Зеленський.

На його думку, НАТО повинно дивитися на «орєшнік» як на легітимну ціль.

«Україна буде оцінювати цю загрозу. Лукашенко робить велику помилку. Питання не тільки «орєшніка». Всі бачать, що вони зараз роблять більше шоу.

Вони ще весь «орєшнік» не завезли, вони завезли відповідні машини. А вже роблять усе так, щоб лякати Європу.

Але він даремно грається, тому що після цих кроків, уже не запитуючи Лукашенка, росіяни завезуть «орєшнік» на територію Білорусі», — застеріг Президент.

За його словами, росіяни знову готують нові військові навчання на території Білорусі.

«Ми подивимося, наскільки вони будуть великими. Але коли вони були дуже масовані, почався наступ на територію України. Тому все це точно великі ризики для України. І, я вважаю, великі ризики для білорусів», — зауважив Володимир Зеленський.

Як повідомляла АрміяInform, Президент провів селекторну нараду після масованої нічної атаки ворога.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Воно просто не долітає туди, куди потрібно»: на Слов’янському напрямку росіян відрізали від постачання
«Воно просто не долітає туди, куди потрібно»: на Слов’янському напрямку росіян відрізали від постачання

Ворожі штурмовики намагаються отримувати постачання за рахунок скидів з БПЛА, однак у переважній більшості випадків посилки не потрапляють до адресатів.

Фатальні наслідки пригод: дронарі «Азову» знищують піхоту противника
Фатальні наслідки пригод: дронарі «Азову» знищують піхоту противника

Бойова робота батальйону безпілотних систем «Pilum» 1-го корпусу НГУ «Азов» по живій силі противника.

Довічне ув’язнення отримала агентка гру рф, яка шпигувала у лавах Нацгвардії
Довічне ув’язнення отримала агентка гру рф, яка шпигувала у лавах Нацгвардії

На підставі доказової бази Служби безпеки довічний термін ув’язнення з конфіскацією майна отримала ще одна агентка російської воєнної розвідки (більш відомої як

«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно
«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно

Після відключення від «Старлінк» ворог часто змушений кермувати наземними роботизованими комплексами виключно з піхотних пультів.

Троє росіян вирішили штурмувати, але дрони прилетіли…: смертельна лічилка від наших пілотів
Троє росіян вирішили штурмувати, але дрони прилетіли…: смертельна лічилка від наших пілотів

Оператори дронів 225-го штурмового полку по одному знищили групу російських піхотинців.

25 полонених за місяць: «Спартан» поповнив обмінний фонд під Покровськом
25 полонених за місяць: «Спартан» поповнив обмінний фонд під Покровськом

Бійці 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Нацгвардії істотно поповнили обмінний фонд.

ВАКАНСІЇ
Стрілець, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

Навідник-оператор, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Командир відділення

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

Запорізький Центральний ОРТЦК та СП

Стрілець, помічник гранатометника, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Охоронник

від 43000 до 48000 грн

Київ

Служба безпеки України

Водій, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

--- ---