Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…
Типова практика росіян — убивати власних солдатів, які намагаються здаватися в полон. Також вони масово добивають чи кидають напризволяще своїх поранених.
Cеред полонених військовослужбовців російської окупаційної армії трапляються мешканці тимчасово окупованих територій України.
Це дозволяє зрозуміти, яким є і буде ставлення до українців у разі окупації.
Про це під час стриму АрміяTV 13 лютого розповів військовослужбовець Андрій Отченаш 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» Національної гвардії України.
— Полонені, які попадалися до нашої бригади, розповідали, що «задвохсотитись» від своїх — це середньостатистична така подія у них, для них це нормально. У них командири говорять щось в стилі: «Якщо ти зараз не дійдеш до позиції, я тебе сам пораню». І, в принципі, виконують свої обіцянки.
Тобто вже неодноразово вони своїх військовослужбовців «трьохсотили», вбивали, «обнуляли» і так далі, тому для них це цілком нормально. А якщо військовослужбовець рф здається в полон, він для них перестає, в принципі, існувати.
Тобто, він і так для них існує у вигляді якоїсь там свині, яка йде на убій, а так він абсолютно перестає існувати, тому вони вражають своїх, чужих — їм абсолютно байдуже, — сказав він.
Потрапити в український полон після такого ставлення з боку власних командирів для російських солдат є справжнім щастям.

Самі полонені росіяни неодноразово про це говорили.
— Для мене, взагалі, з моральної точки зору, дуже важко уявити перебування в російській армії. Там настільки аморальне ставлення до свого особового складу, що я не те, щоб не хотів би бути в російській армії, я навіть не можу уявити, як це, коли до тебе так ставляться.
Тобто, росіяни говорять, що коли вони перебувають в полоні в Силах оборони України, в тому числі і в нашій бригаді, то вони почувають себе безпечніше і краще, ніж коли вони знаходяться просто в своїй лінійній бригаді, в своїй роті, в своєму батальйоні.
Уявіть, наскільки, все ж таки, там жахливі обставини перебування на службі, — зауважив офіцер.

Часто серед захоплених у полон військовослужбовців російської окупаційної армії трапляються мешканці тимчасово окупованих територій.
— Завжди, коли спілкуюся з росіянами і згадую подібні дії, то мені хочеться, щоб в Україні всім, хто ховається від служби, хто там не оновлює дані, і так далі, їм просто давали можливість спілкуватися з росіянами.
Тому що вже в Сили оборони України неодноразово попадали і представники окупованих територій, і з, на жаль, окупованої навіть Харківщини, із Херсонщини, із Запоріжжя, і що говорити про Донецьку, Луганську область, — наголосив Андрій Отченаш.

Раніше АрміяInform повідомляла, що українські воїни зупинили 59 ворожих атак на Покровському напрямку.
Кількість загиблих через російські удари по Корабельному району Херсона зросла до чотирьох.
Від початку доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 82 бойові зіткнення.
Широкомасштабне вторгнення росії у 2022 році стало стрес-тестом для всієї системи забезпечення Збройних Сил України.
Перехід на літній варіант військової форми відбувається залежно від погодних умов і температурного режиму.
Карині лише 21 рік, а вона вже командир інженерно-саперного взводу.
Російські окупаційні війська вдруге за день завдали удару по громадському транспорту на Нікопольщині.
Технік із системного адміністрування
від 21000 до 51000 грн
Чернігів
Чернігівський зональний відділ ВСП
Розвідник, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…