ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Воєнні технології та російська пропаганда: Музей війни планує масштабне оновлення та оголосив збір на 20 млн грн

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Лютого 2026, 16:15
Українські морські безпілотники Magura V5 та модифікація з ракетним озброєнням на тематичній виставці.
Морські дрони Magura V5 — технологічна зброя ГУР МО України, що змінила баланс сил у Чорному морі.

Музей війни планує масштабну реновацію та оголосив збір на 20 млн гривень.

На ці гроші хочуть створити сучасний багатофункціональний музейний простір, де на площі 710 м² розмістяться «Музей сучасних воєнних технологій», «Музей російської (радянської) пропаганди», та мініконференц-зал.

Про це сьогодні на пресконференції розповів генеральний директор Музею війни Юрій Савчук.

За його словам, вперше за 50 років існування, 12 років російської агресії та 4 роки повномасштабного вторгнення Музей війни звертається публічно до своїх прихильників, друзів та всіх, кому не байдужа меморіалізація визвольного шляху українського народу, підтримати концепцію оновлення та розбудови Музею.

План оновлення передбачає створення трьох модулів. Один з них про сучасні воєнні технології, які змінили перебіг війни.

«Морські, авіаційні дрони, наземні роботизовані комплекси — це те, що з’явилося у цій війні. Те, на що в нас є надія. Ми це робимо для підтримки наших захисників та захисниць. У такий спосіб ми показуємо, що ми сильні. Ми пишаємося нашими технологіями, нашими захисниками. І мені приємно сказати, що одними з перших, хто підтримав такий проєкт, є Головне управління розвідки Міністерства оборони. І в нас вже є ціла лінійка дронів Magura. Це частина колекції, якою ми дуже пишаємося. Ми маємо це представляти в публічному просторі, аби викликати захоплення та цікавість іноземних партнерів, а також залучати нашу молодь, аби вона вірила в нашу боротьбу та Сили оборони», — розповів Юрій Савчук.

Ще одна частина проєкту — «Музей російської (радянської) пропаганди». За словами генерального директора Музею, вони ставлять мету — не в запасниках тримати експонати, а повернути цю зброю проти агресора.

«Ми маємо показати ідеологічну основу та підтекст „русского міра“. Та продемонструвати, що для них це сьогодні актуально, а для нас це вже є музейною сторінкою», — зазначив Юрій Савчук.

І третій елемент музейного простору — мініконференц-зал, який буде асистувати тим заходам, які проходитимуть в перших двох модулях.

https://www.facebook.com/share/p/1EBTHMhV8w/?mibextid=wwXIfr

Сергій Савчук нагадав, що зараз триває переозначення Музею, яке має на меті його концептуальне оновлення та актуалізацію місії в суспільстві. Складником цього процесу стала заміна радянської символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» на Знак Княжої Держави Володимира Великого, демонтаж російського напису на галереї фронту й тилу та зірок міст-героїв, зокрема москви.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«В Угорщину — по трубі»: на Закарпатті судитимуть учасника схеми втечі ухилянтів
«В Угорщину — по трубі»: на Закарпатті судитимуть учасника схеми втечі ухилянтів

Правоохоронці скерували до суду справу мешканця Львівщини, якого обвинувачують в організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон

«Одягли пончо, і думали, що ми їх не бачимо»: на Північно-Слобожанському напрямку росіяни повірили у свою невидимість
«Одягли пончо, і думали, що ми їх не бачимо»: на Північно-Слобожанському напрямку росіяни повірили у свою невидимість

На Північно-Слобожанському напрямку кожен рух окупантів відстежують дронами, а потім знищують безпілотниками.

«Бабусю, покладіть спочатку поранену»: НРК врятував одразу чотирьох цивільних на Лиманщині
«Бабусю, покладіть спочатку поранену»: НРК врятував одразу чотирьох цивільних на Лиманщині

Бійці полку безпілотних систем «Kraken 1654» провели унікальну триетапну операцію з порятунку із зони бойових дій одразу чотирьох цивільних.

ГУР попередило про тривалу атаку: росія готує масований удар ракетами й балістикою
ГУР попередило про тривалу атаку: росія готує масований удар ракетами й балістикою

Росія розпочала комбіновану повітряну атаку по Україні, яка може тривати довгий час і включати кілька хвиль ударів.

«Одна ракета — один „Шахед“»: пілот МіГ-29 за тиждень збив п’ять ворожих дронів
«Одна ракета — один „Шахед“»: пілот МіГ-29 за тиждень збив п’ять ворожих дронів

Льотчик-винищувач на позивний WEST із бригади тактичної авіації повітряного командування «Захід» нищить російські ударні дрони просто в небі.

Масована повітряна атака: велика кількість «Шахедів» рухається від кордону з Білоруссю
Масована повітряна атака: велика кількість «Шахедів» рухається від кордону з Білоруссю

Сьогодні від ранку противник здійснює масовану повітряну атаку на Україну і намагається змінити тактику застосування «Шахедів».

ВАКАНСІЇ
Фельдшер (військовий)

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Психолог

від 13000 до 13000 грн

Київ

Державна прикордонна служба України

Бойовий медик

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій кат. С, D, Е, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

Третя окрема штурмова бригада ЗСУ

Кухар

від 17000 до 25000 грн

Чернігів

11 державний пожежно-рятувальний загін

--- ---