ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

$300 авансу і по $100 за позицію — військовий продавав інформацію ворогу і зброю своїм

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 10 Лютого 2026, 14:27
Сфотографовані екрани телефона
Переписки з телефона затриманого. Фото спецпрокуратури

Викрито військовослужбовця, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони України на лінії бойового зіткнення.

Про це повідомила 10 лютого спецпрокуратура Центрального регіону.

Повідомлено про підозру військовослужбовцю у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, придбання, носіння, зберігання та збут бойових припасів, вибухових речовин без передбаченого законом дозволу).

За даними слідства, військовослужбовець у месенджері «Telegram» налагодив контакт з представником спецслужб держави-агресора, якому за грошову винагороду погодився збирати та передавати інформацію військового характеру на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та обороноздатності України.

Зокрема, у січні 2026 року підозрюваний за грошову винагороду у розмірі $1500 неодноразово передавав ворогу відомості щодо місць дислокації підрозділів Сил оборони України на лінії бойового зіткнення на території Харківської області.

Для цього здійснював збір інформації та фотофіксацію відповідних об’єктів, після чого надсилав матеріали представнику спецслужби рф.

Грошові кошти за передану інформацію він отримував на криптовалютний гаманець.

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що військовослужбовець незаконно придбав бойові припаси та вибухові речовини без передбаченого законом дозволу, зокрема ручні гранати, пластичні вибухові речовини, метальний порох, а також понад 1 200 набоїв до стрілецької вогнепальної зброї.

Зазначені боєприпаси та вибухові речовини він незаконно зберігав за місцем свого проживання та у подальшому здійснив їх збут, отримавши за це грошові кошти.

Військовослужбовцю обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Як повідомляла АрміяInform, контррозвідника СБУ затримала агента російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), який готував координати для повітряних атак рашистів по Волинській, Рівненській і Тернопільській областях.

Читайте нас у Facebook
«Вийти у вікно, перевірити гравітацію» — на Харківщині росіяни намагаються прориватися до Куп’янська
«Вийти у вікно, перевірити гравітацію» — на Харківщині росіяни намагаються прориватися до Куп’янська

На Куп’янському напрямку воїни 43-ї окремої механізованої бригади за тиждень знищили пів сотні окупантів.

Олександр Сирський нагородив бійців, які обороняють Покровський напрямок
Олександр Сирський нагородив бійців, які обороняють Покровський напрямок

Головнокомандувач ЗСУ відзначив українських військових, які тримають оборону Донеччини та ведуть активні бойові дії проти переважаючих сил противника.

Масований удар по Сумщині: загинула людина, масштабні пожежі
Масований удар по Сумщині: загинула людина, масштабні пожежі

На Сумщині внаслідок російського масованого удару по одному із сіл Ямпільської громади загинула людина.

П’ють та божеволіють: алкоголізм і психічні розлади в Росії досягли рекордів на тлі війни
П’ють та божеволіють: алкоголізм і психічні розлади в Росії досягли рекордів на тлі війни

У 2025 році росія зафіксувала найгірші за майже десятиліття показники алкоголізму та психічних розладів.

Українська зброя вже змінює війну: 70–80% техніки виробляють усередині країни
Українська зброя вже змінює війну: 70–80% техніки виробляють усередині країни

Український оборонно-промисловий комплекс сьогодні забезпечує до 80% потреб фронту.

«Це війна, головне — боротись далі»: історія поліцейського, який повернувся у стрій після важкого поранення під Кліщіївкою
«Це війна, головне — боротись далі»: історія поліцейського, який повернувся у стрій після важкого поранення під Кліщіївкою

Боєць штурмового полку після важкого поранення продовжив службу у своєму підрозділі.

ВАКАНСІЇ
Командир взводу

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Водій БТР

від 50000 до 120000 грн

Запоріжжя

Хортицький РТЦК та СП

Лікар сімейної медицини

від 23000 до 23000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Водій, Військова частина А7290

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Стрілець

від 26000 до 130000 грн

Івано-Франківськ

75 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Парашутист, укладальник парашутів, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---