Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
На півночі Харківщини в районі Вовчанська окупанти наступають виключно малими пішими групами, надзвичайно дорого платячи десятками загиблих за кожен метр просування.
Зараз ворог намагається наступати обабіч міста, обходячи Вовчанськ з флангів.
Про це під час стриму АрміяTV 30 січня розповіла офіцерка відділення комунікацій 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка Руслана Богдан.
— Щоденні штурми відбуваються на Вовчанському напрямку, а отже і в зоні відповідальності [57-ї бригади — ред.]. Дійсно, ні холод, ні кількість втрат не зупиняє тут ворога від спроб штурмувати.
Відбувається це щодня. Малими групами — одна, дві, три людини — намагаються дійти до певної точки. Скільки дійшло, стільки дійшло. Потім знову наступна точка.
І так, власне, йдуть, йдуть, йдуть, йдуть. Намагаються сконцентруватися десь, вже набрати бойову силу, для того, щоб штурманути позицію, — сказала вона.
Механізованих ворожих штурмів на Вовчанському відтинку Південно-Слобожанського напрямку не було з літа.
— Так ворог працює тут вже давно, на цьому напрямку. Механізовані штурми неможливі ще з літа, принаймні, востаннє [влітку — ред.] тут ми бачили спробу механізованого штурму.
Звісно, вони зупиняються всі дронами, тому неефективно тут застосовувати техніку, БТРи, все це тут не працює для переміщення піхоти. Та й автівки, насправді теж, — повідомила військова.
Особливістю ворожих штурмів наразі стала відмова від активних дій у місті та спроби обійти Вовчанськ з флангів.
— Але ворог сунеться, намагається. Якщо раніше він Вовчанськ хотів взяти в лоб, то тепер, на відміну від минулого року, намагається уникати дуже активних боїв в самому місті.
В цей же час [у січні 2025 року — ред.], наприклад, штурмові дії активно велися у Вовчанську.
Зараз ні, зараз не намагаються в лоб, зараз намагаються обійти, зайти і просунутися на Харківщині, — пояснила Руслана Богдан.
Певні просування ворогу справді вдаються, але вони вимірюються метрами і десятками ліквідованих російських солдатів.
— Чи є просування, чи рухається ворог? Так, дійсно, рухається. Так, дійсно, є зміни. Розширюється сіра зона.
Втім, [це відбувається — ред.] ціною величезних втрат, доцільність цих втратах важко собі уявити, — завважила військова.
Раніше АрміяInform повідомляла, що на півночі Харківщини росіяни активно застосовують проти Сил оборони важкі вогнеметні системи ТОС-1А «Солнцепьок» і керовані авіабомби.
Прикордонники РУБпАК «Прайм» 5-го загону ДПСУ знищили гармату, техніку та живу силу окупантів на Північно-Слобожанському напрямку.
Водій-кранівник, військовослужбовець (інжерена спеціальність)
від 21000 до 121000 грн
Львів
125 обр СВ ЗСУ
Водій (служба в ЗСУ за контрактом)
від 30000 до 100000 грн
Іванівка, Одеська обл.
2-й відділ Березівського РТЦК та СП
Офіцер (за напрямком правоохоронної діяльності)
від 20100 до 58000 грн
Краматорськ
Донецький зональний відділ ВСП
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…