Це вже третє відоме застосування цієї балістичної ракети середньої дальності проти України. У російській логіці «Орєшнік» дедалі менше схожий на інструмент воєнного прориву….
Сергій із позивним «Іспанець» — сапер екіпажу дронів-перехоплювачів підрозділу «Симаргл» Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького, який відповідає за підготовку бортів до бойової роботи та безпеку всього екіпажу.
Його історію оприлюднили на сторінці бригади.
Його робота починається задовго до зльоту дрона: спорядження вибухівкою, передпольотні перевірки, контроль алгоритмів. І завершується лише тоді, коли борт повернувся або уразив ціль.
«Є певні алгоритми, які не терплять поспіху. Моє завдання — зробити все спокійно і якісно, бо безпека особового складу — на першому місці», — каже Сергій.
До війни він працював у сфері охорони та економічної безпеки в рітейлі. Саме там, за його словами, навчився ключовому — холодній голові й точному дотриманню процедур.
«З вибухівкою не можна нервувати. Є порядок дій — і ти його виконуєш», — пояснює сапер.
У 2022 році Сергій пішов до ТрО, прослужив півтора року, згодом повернувся до цивільного життя. У 2025-му знову мобілізувався — свідомо обрав ППО і саме Президентську бригаду. Причина — особиста.
«Я бачив, як у садочок, куди ходить мій син, прилетів „шахед“. Після цього вибір був очевидним», — згадує він.
Саперну підготовку Сергій проходив в Іспанії — звідти й позивний «Іспанець». Західні зразки техніки його не вразили: каже, українські рішення давно не поступаються, а часто й перевершують.
На рахунку екіпажу вже є успішні збиття ворожих БПЛА. Перший уражений дрон Сергій пам’ятає детально:
«Адреналін, радість — і головне, що „шахед“ нікуди не долетів і не наробив горя».
Найбільша мотивація для нього — родина.
«Ми з дружиною вирішили жити тут. Зробити все, щоб наші діти більше ніколи не бачили війни», — каже сапер.
У ніч проти 24 травня росія завдала по Україні чергового комбінованого удару: сотні ударних безпілотників, крилаті ракети, балістика — і ще один «Орєшнік».
Удень група БПЛА веде розвідку та стримує ворога, а вночі доправляє вантажі на передові позиції.
Прикордонники Мукачівського загону відшукали жителя Кам’янця Подільського, який звернувся по допомогу.
Кількість постраждалих внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла. Станом на вечір відомо про 15 поранених, серед яких — немовля.
Олександр із позивним «Пінгвін» пройшов Вугледар, Мар’їнку, Авдіївку та понад два роки оборони Харківщини.
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Ужгород, Закарпатська обл/Без досвіду
від 20100 до 120000 грн
Ужгород, Закарпатська область
військовослужбовець Номер обслуги гранатометного відділення
від 20000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення
від 26000 до 126000 грн
Львів, Львівська область
Це вже третє відоме застосування цієї балістичної ракети середньої дальності проти України. У російській логіці «Орєшнік» дедалі менше схожий на інструмент воєнного прориву….