«Я мрію про те, щоб бути корисним — допомагати, захищати. Робити свою роботу якісно та в тіні, як супергерой: його ніхто не бачить, але на ньому тримається державна…
Понад місяць у смузі оборони 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ працює Координаційний центр безпілотних систем, який об’єднав екіпажі різних родів військ і суттєво скоротив шлях від виявлення цілі до її знищення.
Про це повідомили на сторінці 7 корпусу швидкого реагування Десантно-штурмових військ ЗСУ.
Координаційний центр став відповіддю на реалії сучасної війни, де безпілотна компонента давно перестала бути допоміжною — і перетворилася на один із ключових інструментів ураження.
У межах Центру в єдиній системі працюють представники Десантно-штурмових військ, Сухопутних військ, Сил безпілотних систем, Військово-Морських Сил та Національної гвардії України. Екіпажі, аналітики й оператори об’єднані спільними стандартами, обміном даними та узгодженою аналітикою.
Це дозволяє не просто фіксувати противника, а швидко проводити повний цикл — від розвідки до ураження, з мінімальною затримкою і максимальною точністю.
Основне завдання Центру — забезпечення ефективної роботи безпілотних систем у смузі оборони Покровської агломерації. Саме тут щодня відпрацьовується взаємодія різних підрозділів, узгоджуються пріоритети цілей і формується спільне поле ситуаційної обізнаності.
Внаслідок цього зменшуються втрати серед особового складу, а застосування БПЛА стає не епізодичним, а системним.
З початку 2026 року, завдяки роботі Координаційного центру, ліквідовано та поранено 518 окупантів.
Також знищено й уражено:
На оприлюдненому відео — найяскравіші ураження по противнику з початку місяця, здійснені за координації Центру безпілотних систем 7-го корпусу ШР ДШВ.
@armyinformcomua
Командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України полковник Олександр Довгач загинув під час виконання бойового завдання.
На важливому маршруті поблизу лінії фронту за новою технологією закрили сітками ще 42 кілометри доріг у Дніпропетровській області.
У Запорізькій області підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України знищили два дороговартісних розвідувальних БПЛА противника «мерлін-вр».
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» бригади «Помста» знищили заряджений «Град» противника.
Військовослужбовці, як і всі громадяни України, мають право отримувати необхідні препарати за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».
Бійці 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Нацгвардії узяли в полон та допитали окупанта.
Охоронник, 22 окрема бригада з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні “Київська Русь” Національної гвардії України
від 20100 до 26000 грн
Київ
ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 2260 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ
Начальник служби захисту інформації в автоматизованих системах
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО
Аеророзвідник / оператор fpv дрона
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Командир стрілецького відділення
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
«Я мрію про те, щоб бути корисним — допомагати, захищати. Робити свою роботу якісно та в тіні, як супергерой: його ніхто не бачить, але на ньому тримається державна…