ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Створена величезна сіра зона»: на Костянтинівському напрямку ворога знищують завчасно

Новини
6 Січня 2026, 10:39
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google
Навчання по форсування водних перешкод. Фото 30 Корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ

Окупаційні російські війська на Костянтинівському напрямку діють малими штурмовими групами, а також починають використовувати важкі бомбери.

Про це в ефірі Армія TV розповів майор В’ячеслав Шутенко, командир батальйону безпілотних систем «Легіон Північ» 44 окремої механізованої бригади.

«Оборону тримаємо, деякі корективи в роботу вносить осінньо-зимовий період, погіршилася погода, це вносить свої складнощі. Але продовжуємо виявляти та знищувати ворога», — сказав В’ячеслав Шутенко.

За його словами, противник діє малими групами, які намагаються інфільтруватися та обійти піхотні позиції, використовуючи погодні умови.

«Наразі в нашій зоні відповідальності створення величезна «сіра зона», в якій ворог одразу знищується, якщо з’являється», — розповів командир батальйону.

Ворожі штурмовики часто використовують маскувальні костюми із тепловізійним ефектом, що дещо ускладнює його виявлення вночі. Але наші досвідчені оператори БПЛА все одно виявляють сигнатури і по противнику завдається ураження.

В’ячеслав Шутенко розповів, що у ворога спостерігається поки що поодиноке використання важких бомберів.

«Поки можемо констатувати факт, що у ворога цей напрямок знаходиться технологічно на початковому рівні розвитку. Наші важкі бомбери застосовуються набагато ефективніше. Але сам факт їх появи у противника, це вже тривожний дзвіночок. Здебільшого вони їх використовують для вирішення логістичних питань», — додав він.

Як повідомляла АрміяInform, на Купʼянському напрямку вдалося зірвати спробу противника здійснити штурм із використанням газотранспортного трубопроводу «Союз».


Кількість жертв серед цивільних зростає з кожним місяцем: у липні — найвищий показник за понад чотири роки
Кількість жертв серед цивільних зростає з кожним місяцем: у липні — найвищий показник за понад чотири роки

У липні 2026 року через агресію рф проти України загинули щонайменше 437 цивільних, 2610 дістали поранення, підрахувала Моніторингова місія ООН з прав людини.

Загинув зрадник України, колишній командир підводного човна «Запоріжжя» Роберт Шагєєв: з’явилося підтвердження
Загинув зрадник України, колишній командир підводного човна «Запоріжжя» Роберт Шагєєв: з’явилося підтвердження

Роберт Шагєєв, який 2014 року без бою здав окупантам єдиний український підводний човен «Запоріжжя» та перейшов до флоту рф, загинув 13 серпня 2026 року.

Російського військовополоненого, який два місяці ґвалтував українку, засудили до 12 років
Російського військовополоненого, який два місяці ґвалтував українку, засудили до 12 років

Амур-Нижньодніпровський райсуд Дніпра 11 серпня 2026 року вперше очно засудив російського полоненого за зґвалтування жінки на Донеччині (ст. 438 ККУ).

«Що ви знаєте про терикони»: Signum зачистив висоти від електроніки та оператора-окупанта
«Що ви знаєте про терикони»: Signum зачистив висоти від електроніки та оператора-окупанта

Бійці батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка зачистили терикони від окупантів та засобів зв'язку.

ВАКАНСІЇ
Olx Стрілець, помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Olx Водій категорії С

від 21000 до 22000 грн

Прилуки, Чернігівська область

Olx Бойовий медик взводу військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Сапер

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Olx Гранатометник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Olx Стрілець-зенітник в ППО, військовослужбовець

від 121500 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область