ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ворожий агент, який коригував атаки рф по енергетиці Запоріжжя та Дніпра, отримав 15 років в’язниці

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 1 Січня 2026, 15:12
Фото ілюстративне

За матеріалами Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент російської воєнної розвідки (відомої як гру), якого СБУ викрила у серпні цього року на коригуванні авіаатак по Запоріжжю та Дніпру.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Як встановило розслідування, зловмисник влаштувався в місцеву енергокомпанію, щоб «зсередини» передавати рашистам координати підстанцій, які живлять прифронтові міста.

Наведенням повітряних ударів займався 28-річний випускник запорізького електротехнічного коледжу. У поле зору російського гру він потрапив, коли публікував прокремлівські публікації у чатах телеграм-каналів.

Після вербування агент отримав завдання влаштуватися на роботу в провідне енергогенеруюче підприємство Запоріжжя.

Там він під виглядом службових відряджень їздив містом та фіксував наслідки ворожих атак по електропідстанціях та інших об’єктах енергетики.

Крім цього, він «звітував» кураторові з рф про етапи відновлення пошкоджених енергоспоруд та періодично виїжджав до Дніпра для збору аналогічної розвідінформації.

Для контактів з російською спецслужбою агент використовував анонімний чат у месенджері, куди «надсилав» геолокації енергогенеруючої інфраструктури.

Контррозвідка СБУ викрила «крота», покроково задокументувала його злочини та провела заходи з убезпечення потенційних «цілей».

На фінальному етапі спецоперації Служба безпеки затримала агента за місцем його проживання. Під час обшуку в затриманого вилучено смартфон, з якого він контактував з куратором.

За матеріалами контррозвідників та слідчих СБУ суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Справедливість під ялинку: два зрадники, які передавали ворогу координати, отримали довічне
Справедливість під ялинку: два зрадники, які передавали ворогу координати, отримали довічне
Читайте нас в Telegram
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

Закарпаття пережило наймасованішу атаку росіян. Є влучання
Закарпаття пережило наймасованішу атаку росіян. Є влучання

За інформацією військових, під час ворожої атаки на територію області залетіло 11 повітряних цілей (БПЛА типу «Шахед», «герань»).

«Єдність Європи та США критично важлива»: Володимир Зеленський провів переговори з лідерами Польщі та Фінляндії
«Єдність Європи та США критично важлива»: Володимир Зеленський провів переговори з лідерами Польщі та Фінляндії

На саміті «Бухарестської дев’ятки» Володимир Зеленський обговорив із лідерами Польщі та Фінляндії підтримку України та нові безпекові проєкти.

Окупанти відрізали голови двом загиблим українським воїнам — Генштаб ЗСУ
Окупанти відрізали голови двом загиблим українським воїнам — Генштаб ЗСУ

Це трапилося 12 травня на Гуляйпільському напрямку, де воїни 225-го штурмового полку потрапили в засідку, яку зробила інфільтрована група противника.

Вимагав 50 тисяч гривень у підлеглої: на Дніпровщині викрили замкомбата
Вимагав 50 тисяч гривень у підлеглої: на Дніпровщині викрили замкомбата

Повідомлено про підозру у вимаганні та одержання неправомірної вигоди заступнику командира батальйону з психологічної підтримки.

ВАКАНСІЇ
Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Начальник електросилових пристроїв

від 23000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

Понтонер, військовослужбовець

від 21500 до 121500 грн

Самбір

Зовнішній пілот, оператор БПЛА (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Пілот DJI Mavic, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

--- ---