ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Піхота, яка розбрелась, теж була знищена» — на Сумщині російські групи постійно намагаються перетинати кордон

Новини
5 Грудня 2025, 12:47
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Військовий веде бій в окопі. Фото: Відділення комунікацій 78-го окремого десантно-штурмового полку ДШВ ЗС України
Ілюстративне фото

На Північно-Слобожанському напрямку ворог і надалі намагається просуватися до позицій Сил оборони. Ідуть, найчастіше, вночі, під прикриттям туманів.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Петро Гайдащук, офіцер відділення комунікацій 80-ї  десантно-штурмової Галицької бригади.

За його словами, невеликі групи противника постійно намагаються перетнути кордон, і рухатись в бік позицій десантників. Такі групи превентивно нищать, не дають їм можливості накопичуватися в лісистій місцевості.

«Туман це досить таки впливовий фактор для противника. Тому що ворог розуміє, що дрони не так добре бачать в туман. Противник використовує і фактор погоди, і фактор ночі, сподівається, що ми його не бачимо. Проте це не зовсім так», — зазначив Петро Гайдащук.

Напередодні десантникам вдалося зупинити і знищити групу росіян. 15 штурмовиків на двох квадроциклах і багі перетнули кордон вночі.

«Але вони були ще виявлені на етапі перетину кордону, і були знищені нашими операторами дронів. Спочатку були знищені два квадроцикли і багі. Тому що ми розуміємо, що це транспорт, він може пришвидшити їхнє пересування, і там може бути вантаж у вигляді боєкомплекту і провізії. А потім вже піхота, яка розбрелась, теж була знищена», — сказав Петро Гайдащук.

Раніше АрміяInform розповідала, на Лиманському напрямку ворог продовжує атакувати, а також брехати про захоплення нових рубежів, запускаючи вперед групи «прапороносців».


ВМС ЗСУ знищили прикордонний корабель фсб «Ізумруд» 
ВМС ЗСУ знищили прикордонний корабель фсб «Ізумруд» 

Українські військові моряки потопили прикордонний сторожовий корабель 2-го рангу неподалік Новоросійська.

У ЗСУ скасували понад 10 паперових медичних журналів: запрацювала єдина електронна система
У ЗСУ скасували понад 10 паперових медичних журналів: запрацювала єдина електронна система

У Медичній інформаційній системі Збройних сил України (МІС ЗСУ) запровадили єдиний електронний амбулаторний журнал для військової медичної ланки.

ЗСУ на параді в Парижі: військові пройшли маршем, пілоти пролетіли на винищувачах Mirage
ЗСУ на параді в Парижі: військові пройшли маршем, пілоти пролетіли на винищувачах Mirage

Військовослужбовці ЗСУ пройшли маршем вулицями Парижу, а українські льотчики здійснили політ на двох Mirage 2000B cпільно з французькими колегами.

«Егоїст» у Костянтинівці: 156 бригада показала полоненого окупанта
«Егоїст» у Костянтинівці: 156 бригада показала полоненого окупанта

Полонений російський військовий із позивним «Егоїст» перебуває в Костянтинівці та дякує українським воїнам за збережене життя.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Звязківець

від 21000 до 121000 грн

Дніпро

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Olx Рульовий-мотоpист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Зв’язківець, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

RobotaUa Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Водій-машиніст екскаватора, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Львів

110 окремий батальйон 111 ОБр Сил ТрО

Olx Навідник до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область