ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як російська пропаганда та український хайп послаблюють нашу обороноздатність — аналітика УЦБС

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 19 Листопада 2025, 8:30

російська пропаганда намагалася масштабувати проблеми, пов’язані з ТЦК та мобілізацією, а окремі канали та боти на тлі важкої ситуації в Покровську та корупційного скандалу закликали українських військових йти в СЗЧ або здаватися в полон до російської армії, «оскільки це єдиний вихід вижити».

росіяни навіть вигадали новину про те, що в українських школах нібито цькують дітей, чиї батьки пішли в СЗЧ.

Таку тенденцію аналітики Українського центру безпеки та співпраці (УЦБС) зафіксували в межах моніторингу українського інформаційного простору 1-14 листопада.

Загалом щодо теми мобілізації та ТЦК зафіксовано орієнтовно 163 тис. згадок (62 тис. — у негативній тональності), а стосовно теми рекрутингу та СЗЧ — 29,7 тис. згадок (9,3 із них — негативні). Як порівняти з минулим звітним періодом, кількість згадувань у негативній тональності збільшилась щодо теми рекрутингу та СЗЧ на 263%, а щодо ТЦК і мобілізації — на 20%.

Відео та повідомлення з нібито зловживаннями з боку представників ТЦК, конфліктами та силовою мобілізацію активно поширювалися різними каналами, насамперед тими, що містять масу антимобілізаційного контенту. І хоча в роботі центрів комплектації справді бувають порушення, однобоке висвітлення процесу мобілізації грає на руку російській дезінформації. Зрештою, 90% вересневих інцидентів, пов’язаних з ТЦК, виявилися фейками та маніпуляціями, повідомили Сухопутні війська.

Аналітики зауважують, що велика частина таких повідомлень зафіксована саме на сторінках українських спікерів: від нардепів до блогерів та політичних оглядачів.

«Сторінки, які регулярно поширюють антиукраїнські тези та повторюють проросійські наративи, вочевидь, просто відпрацьовують гроші, отримані з кишені кремля», — зазначають в УЦБС.

Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

Танкіст

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Старший стрілець-оператор

від 26000 до 126000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Кулеметник. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Гранатометник

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

--- ---