Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) — це сучасний військовий навчальний заклад, який готує фахівців з повною…
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин на Одещині, який, за даними слідства, залучав підлеглих військовослужбовців до ремонту у власній квартирі.
Про це інформує ДБР.
Полковник стверджував, що бійці «допомагали йому добровільно у вільний час — під час оголошення повітряних тривог». Обвинувальний акт уже скеровано до суду.
За даними ДБР, на початку 2025 року посадовець направив чотирьох військовослужбовців для проведення ремонтних робіт у квартирі в місті Подільськ, яка формально була зареєстрована на його тещу.
«Протягом січня — березня бійці, замість виконання службових завдань, займалися ремонтом помешкання керівника: клали плитку, шпаклювали стіни, встановлювали сантехніку», — повідомили в ДБР.
Попри відсутність на службі, військові отримували бойові виплати.
«Лише матеріальні збитки державі становлять майже мільйон гривень, не враховуючи безпекової складової», — наголосили у відомстві.
У квітні 2025 року співробітники ДБР затримали фігуранта безпосередньо у квартирі, коли перевіряли перебіг виконання ремонтних робіт.
«Командир відмовився визнавати провину чи відшкодовувати збитки. За його словами, підлеглі ремонтували житло добровільно — у періоди повітряних тривог», — зазначили в ДБР.
Наразі полковник обвинувачується у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.
Процесуальне керівництво здійснювала Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
ДБР також готує цивільний позов для забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
Як повідомляла АрміяInform, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника державного підприємства та колишнього директора одного з департаментів МОУ, які поставили бойовим підрозділам ЗСУ браковані великокаліберні кулемети.
Правоохоронці скерували до суду справу мешканця Львівщини, якого обвинувачують в організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон
На Північно-Слобожанському напрямку кожен рух окупантів відстежують дронами, а потім знищують безпілотниками.
Бійці полку безпілотних систем «Kraken 1654» провели унікальну триетапну операцію з порятунку із зони бойових дій одразу чотирьох цивільних.
Росія розпочала комбіновану повітряну атаку по Україні, яка може тривати довгий час і включати кілька хвиль ударів.
Льотчик-винищувач на позивний WEST із бригади тактичної авіації повітряного командування «Захід» нищить російські ударні дрони просто в небі.
Сьогодні від ранку противник здійснює масовану повітряну атаку на Україну і намагається змінити тактику застосування «Шахедів».
Зв’язківець, військовослужбовець
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 25000 до 35000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Інструктор групи розвідувального забезпечення
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) — це сучасний військовий навчальний заклад, який готує фахівців з повною…