ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Викрито ще дев’ять схем для ухилянтів: один із затриманих — власник фейкового ліцею

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 30 Жовтня 2025, 18:26

Правоохоронні органи викрили ще дев’ять схем для незаконного ухилення військовозобов’язаних чоловіків від мобілізації.

Про це в четвер, 30 жовтня, повідомили у Службі безпеки України.

Так, у Вінниці затримано місцевого мешканця, який фіктивно працевлаштовував ухилянтів до свого приватного ліцею, що існував тільки «на папері» та не мав жодного учня. У такий спосіб вони мали отримати відстрочку від мобілізації.

Директором фейкового освітнього закладу ділок призначив свою спільницю.

«Крім них, в обласному центрі викрито також викладача місцевого інституту, який „заробляв“ на незаконному оформленні призовників на навчання до вишу. Його „абітурієнти“ фактично не складали вступних іспитів, а після зарахування — не з’являлися на парах», — розповіли в СБУ.

У Дніпрі правоохоронці затримали чоловіка, який обіцяв за гроші свою допомогу з втечею з військової частини, проте так і не зміг домовитися з офіцером, який під час перевірки мав «заплющити очі» на відсутніх особового складу, оскільки той відмовився від участі в корупційній схемі.

На Прикарпатті викрили адвоката, який за певну суму пропонував ухилянтам одруження з особою, що має інвалідність і потребує догляду, а також обіцяв свою допомогу в переведенні мобілізованих до тилових підрозділів.

Прикордонник за гроші працевлаштовував знайомого в тиловий підрозділ — ДБР
Прикордонник за гроші працевлаштовував знайомого в тиловий підрозділ — ДБР

На Кіровоградщині затримали двох адміністраторів Telegram-каналів, які «зливали» на своїх сторінках геолокації ТЦК та закликали до ухилення від служби в Силах оборони.

Крім того, один з них публікував на своїх сторінках російські пропагандистські гасла із закликами до повалення конституційного ладу та захоплення влади в Україні.

Ще двох таких же агітаторів затримали в Сумах.

Наразі всім фігурантам повідомлено підозри. Зловмисникам загрожує до восьми років тюрми з конфіскацією майна.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Начальник служби охорони державної таємниці в/ч А1915

від 25000 до 60000 грн

Чортків, Тернопільська область

Офіцер юридичної служби

від 25000 до 75000 грн

Ужгород

33 ОМБр

Бойовий медик

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

Черговий відділу управління службою, військовослужбовець

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Стрілець, помічник гранатометника

від 120000 до 190000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Інспектор прикордонної служби

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

--- ---