ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Експорт на світові ринки і спільне виробництво: переваги програми «Українська зброя»

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Жовтня 2025, 17:32
Іноземним партнерам демонструють сучасну українську зброю. Фото — Телеграм-канал Міністра оборони України.

Ініціатива «Українська зброя» допоможе залучати міжнародні замовлення для українського оборонного виробництва і розвивати спільні проєкти «будувати в Україні, будувати з Україною».

Про це в ефірі Армія FM військовий аналітик полковник Петро Черник.

«Ця ініціатива означає для нас, що ми будемо заходити на світові і європейські ринки великим виробником зброї. На цю хвилину це звучить дещо дивно, бо нам нібито не вистачає зброї в цій війні, але загалом саме у той бік треба дивитися», — зазначив Петро Черник.

Він нагадав, що предметна співпраця зі спільного виробництва зброї почалася з пропозиції Данії, яка за власні кошти замовляла у нашого виробника самохідні артилерійські установки «Богдана».

«Ця ідея дуже-дуже добре спрацювала, але ще трошки вдамся в історію. Дійсно, ми маємо певні питання про забезпечення серйозної зброї, але нагадаю, що до початку війни Україна все ж таки входила у десятку виробників зброї. Чого тільки пакистанський танковий проєкт вартує, коли ми свого часу продали понад 300 танків Т-84 у Пакистан», — сказав Петро Черник.

«Данська модель» в дії: Україна та Данія планують спільне виробництво зброї
«Данська модель» в дії: Україна та Данія планують спільне виробництво зброї

За його словами, «данська модель» розширюється на інші країни, ведуться активні переговори з Німеччиною, Великою Британією, Норвегією.

«Тому що усі усвідомлюють, що почалася велика мілітаризація і потрібна якісна зброя. А такого бойового досвіду, як у тактичному сенсі, так і в технічному, ніхто не має, крім нас, на Європейському континенті. Тому це чудова ініціатива», — сказав військовий аналітик.

Як повідомляла АрміяInform, Міністр оборони України Денис Шмигаль разом з командою презентували спроможності українського виробництва зброї Премʼєр-міністерці Литви Інзі Ругінене, представникам НАТО та іншим поважним іноземним гостям.

Дрони, боєприпаси, ракети, роботи, артилерія та броньовані машини — це те, що Україна виробляє зараз, і те, що готова виробляти спільно з партнерами.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Згоріли в полі: окупанти влаштували заїзд в один кінець на позиції 110-ї ОМБр

Згоріли в полі: окупанти влаштували заїзд в один кінець на позиції 110-ї ОМБр

Воїни 110-ї окремої механізованої бригади разом з бійцями 92-ї ОШбр спалили ворожу штурмову групу, котра нахабно намагалась подолати відкриту ділянку.

Від економіста до снайпера: чому «Швед» із Дніпра відмовився від Barrett на користь UAR-10

Від економіста до снайпера: чому «Швед» із Дніпра відмовився від Barrett на користь UAR-10

У цивільному житті він працював економістом на стратегічному підприємстві, аналізував цифри й планував показники. Повномасштабна війна кардинально змінила маршрут — офіс залишився в минулому, а замість нього з’явилися бойові позиції та холодна зосередженість снайпера.

Президент поінформував про роботу переговорних груп щодо питань безпеки, завершення війни та відбудови

Президент поінформував про роботу переговорних груп щодо питань безпеки, завершення війни та відбудови

Президент України Володимир Зеленський повідомив про кілька доповідей міністра оборони Рустема Умєрова щодо активної роботи українських переговорних команд на міжнародних майданчиках.

Від охорони кремлівського пропагандиста до штурмів проти ЗСУ: в Україні засудили дев’ятьох бойовиків рф

Від охорони кремлівського пропагандиста до штурмів проти ЗСУ: в Україні засудили дев’ятьох бойовиків рф

В Україні засудили дев’ятьох бойовиків, які воювали проти Сил оборони у складі російських підрозділів. Серед них — колишній охоронець кремлівського пропагандиста Захара Прилєпіна.

«Є ти, дрон і ворог»: «Гарт» відпрацював по логістиці окупантів

«Є ти, дрон і ворог»: «Гарт» відпрацював по логістиці окупантів

Військовослужбовці ДПСУ зі складу прикордонної бригади «Гарт» продовжують знищення ворога на Південно-Слобожанському напрямку.

Уражено НПЗ у Ярославській області рф та низку ворожих об’єктів на Донеччині

Уражено НПЗ у Ярославській області рф та низку ворожих об’єктів на Донеччині

В рамках зниження наступального потенціалу противника підрозділи Сил оборони України уразили потужності ворожого НПЗ, склад боєприпасів та місця сосередження окупантів.

ВАКАНСІЇ

Стрілець-електрик

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Номер обслуги до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Солдат

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Оператор радіоелектронних станцій

від 22000 до 120000 грн

Рівне

Військова частина А0532

Бойовий медик

Київ

67 ОМБр ДУК

--- ---