Усі пʼять суден поки що базуватимуться у Великій Британії, а після закінчення війни братимуть участь у розмінуванні акваторії Чорного моря…
«Вони підвищили висоту, але ми їх дістанемо», — так коротко і по-воєнному впевнено говорить командир новосформованої батареї перехоплювачів БПЛА з позивним «Фенікс».
Про «війну технологій» у небі, постійне нарощування можливостей і те, як реагують українські інженери та пілоти, він розповів у сюжеті на сторінці 54 ОМБр імені гетьмана Івана Мазепи.
«Фенікс» — кадровий офіцер, випускник Харківського національного університету Повітряних сил 2020 року. Пройшов шлях від командира взводу до керівника зенітно-ракетної батареї у 54-й бригаді, а місяць тому очолив батарею перехоплювачів БПЛА. Це новий і відповідальний напрям — захищати небо від ворожих розвідників і ударних «пташок».
«Наша головна задача — не дати ворогу реалізувати розвідку чи завдати ударів по нашій техніці та особовому складу», — пояснює офіцер. За його словами, супротивник постійно змінює тактику: коли ми пристосувалися до одних профілів польоту, вони піднімають апарати вище, аби стати недосяжними.
«Раніше вони по-різному уникали зенітних комплексів: бачили слід від ракети й облітали позицію. Тепер піднімають дрони на висоти, де нам складніше їх дістати. Але ми не стоїмо на місці: модернізуємо перехоплювачі разом із розробниками, підлаштовуємо програмне забезпечення, виводимо на вищі режими роботи — і починаємо бити й там», — розповідає «Фенікс».
Командир відзначає, що в його підрозділі панує бойовий азарт: «Хто більше зб’є — той і герой дня. У нас є змагання: хто злетить раніше, хто швидше знайде ціль». Результат — по три-чотири збиті дрони щодня.
«Кожен перехоплений ударний дрон — це врятована машина, це врятоване життя. Якщо ми знищуємо розвідників — ворог втрачає очі і не може коригувати вогонь», — підсумовує офіцер. За його словами, «війну технологій» виграє той, хто швидше адаптується: виробники, інженери і пілоти мають працювати в унісон.
Про роль інженерів «Фенікс» говорить окремо: тісна зв’язка бойових підрозділів із розробниками дозволяє швидко впроваджувати апдейти й модифікації, а місцеві інженерні лабораторії адаптують рішення під конкретні завдання на напрямку.
Як повідомляла АрміяInform, старший солдат Олександр Чулій, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, поділився історією про запеклі бої в Кураховому, де ворожі дрони-камікадзе за кілька годин перетворили на руїни його позицію. Саме там він усвідомив, що справжній дім — це не стіни, а побратими поруч.
Командир взводу розвідувальних крил 154-ї механізованої бригади з позивним «Штанга» починав з «мавіків» та FPV.
Україна наполягає на якнайшвидшому розблокуванні пакета допомоги ЄС на 90 мільярдів євро та посиленні санкцій проти росії.
Бійці батальйону «Алькатрас» 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» узяли в полон двох росіян, які дуже шкодують, що приїхали воювати.
Українські військові знищили базу ворожих операторів дронів.
Завершене досудове розслідування щодо трьох посадовців однієї з РДА Києва, які організували незаконне оформлення опікунства для отримання відстрочки від служби.
Бійці 427-ї бригади безпілотних систем «Рарог» зафіксували останні хвилини життя десятків ворожих піхотинців.
Усі пʼять суден поки що базуватимуться у Великій Британії, а після закінчення війни братимуть участь у розмінуванні акваторії Чорного моря…